| adriana1991 a întrebat:

Cat de des pot sa folosesc samponul uscat fara sa imi faca rau la par?

5 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Eu folosesc de ani de zile, nu mi-a distrus parul, chiar din contra cel de la Nivea iti da si volum si iti ofera si un aspect foarte placut (fata de Batiste sau altele de genul care iti ofera aspectul acela fainos sau te trezesti ca dupa 2-3 utilizari nu il mai poti folosi ca nu mai are presiune).
Si il folosesc o data la doua zile sau zilnic de pe o zi pe alta, a3a zi maxim ma spal pe cap pentru ca poate sa iti ofere si o stare de disconfort sau sa nu iti dea si o mica stare de mancarime. Oricum simti nevoie de un refresh la 2-3 zile laughing
Eu iti recomand sa il incerci.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cât mai rar.

| alina2k18 a răspuns:

Nu il aplica foarte des, doar in cazuri de urgenta, 1 data pe saptamana e ok, dar spala parul seara daca il aplici dimineata.
Oricum din ce am vazut pe parul meu trebuie aplicat pe parul care inca e curat, daca e deja grasutz la radacina nu face minuni si nici nu ma simt eu bine [ vorbesc de aplicat in a 3 a zi nu dupa 7 zile de nespalat ].
Ai grija daca ai un scalp sensibil predispus la dermatita seboreica, opreste folosirea daca apar mancarimi.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa fii asa dura doar pentru ca are alta parere.
Am observat ca sunt unele persoane care au probleme cu matreata (periodic) si cu parul gras si dau vina pe anumite produse. Eu de ex nu am avut niciodata matreata si parul se ingrasa dupa vreo 6-7 zile si am folosit sute de produse, ieftine si scumpe. Sampon uscat nu prea folosesc, doar vara din cand in cand sau cand nu ajung sa ma spal o saptamana pe par. Dar mama il foloseste cam de 2 ori pe saptamana si atata timp cat e dat la radacina si apoi scuturat nu face absolut niciun rau parului.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

O data pe saptamana.
Samponul uscat iti distruge radacina, usuca scalpul si faci mai multa matreata, de aia o si mananca capul dupa.
Daca si tu simti nevoia de un refresh mai bine te speli pe cap dar daca iti e lene, dupa sa nu te plangi ca ramai cheala.
Este bun intr-adevar pentru ca dupa utilizare nu iti mai arata parul gras, dar trebuie folosit rar.