| Nataliaa2176 a întrebat:

Cat de eficienta este epilarea cu ceara? Care sunt cele mai eficiente si totusi nu atat de costisitoare metode de a scapa de parul nedorit pe o perioada mai mare?

Răspuns Câştigător
| AliceFirea a răspuns:

Buna! Epilarea cu ceara te va ajuta mult fata de acel big,in primul rand odata parul smuls din radacina va creste mai greu, iar cu trecerea timpului, parul nu o sa mai creasca atat de des, am cliente care spun ca atunci cand se fac ele singure cu ceara mor de durere, dar cand vin la mine simt foarte putin, ceva gen o ciupitura atunci cand incerc sa inlaturi parul cu ceara.Pentru inceput si de acomodare,nu te face singura fiindca poti avea pielea sensibila si poti sangera ceea ce va fi foarte naspa.Du-te la un salon fara rusine fiindca toate cele ce practicam epilarea cu ceara sau laser ne-am obisnuit cu tot felul de...
Iar cand te simti sigura pe tine,te poti face singura dar trebuie sa respecti normele de igiena,daca esti foarte sensibila la piele poti folosi gheata, maseaza-te cu un cub de gheata pe portiunea unde vrei sa inlaturi parul si dupa aceea cand simti ca nu mai suporti aplica ceara, ai grija sa nu fie foarte incinsa fiindca o sa te arzi si de asemenea si aceasta chestie este naspa, pentru a nu ti se lipi mereu ceara de degete sau daca ai unghiute cu gel ia-ti un bol de apa si umezeste-ti degetele, la final da-ti cu ulei de masline in zonele in care a fost indepartat parul sau cu ulei de gatit daca nu ai, mai poti incerca uleiul de in si untul de cocos (acesta iti ofera si un miros placut si o piele catifelata). Daca esti interesata de salon o sa-ti dau preturile mele sa vezi iti faci o impresie la preturi : Epilat lung 35 lei
-//- scurt 25 lei
-//- brate 25 lei
-//- picioare 25 lei
-//- zona inghinala partial 20 lei
-//- zona inghinala total 25 lei
-//- axial 15 lei
-//-barbie 10 lei
-//- mustata 10 lei
-//-perrciuni 10 lei
-//- abdomen 15 lei
-//- lombar 15 lei
-//- fese 15 lei
-//- interfesieri 10 lei
Atentie! Nu folosi ceara ce contine propolis sau miere de albine!
Sper ca te-am ajutat! :*

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine iti iei sau pui bani cu cineva si luati acel aparat pentru epilare definitva. Intr-adevar, costa destul de mult, dar daca stai sa te gandesti la banii dati de-a lungul vietii la sedinte de epilat sau pentru materialele necesare sa cumperi ceara.

Bula
| Bula a răspuns:

Ori epilat, ori tuns-ras, tot creste inapoi.
Natura regenereaza afectiunile mici ale corpului, inclusiv parul, care are rol protector pentru organism.

| 1Me9 a răspuns:

Pai e cea mai eficienta, e pe lunga durata, dar e foarte dureroasa.E treaba ta cum vrei sa te epilezi