| AntonelaCK a întrebat:

Cat de mult afecteaza O SINGURA DECOLORARE? ( facuta la salon )

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Daca ai un par sanatos, cat de cat gros si rezistent, tuns varfurile cand trebuie si ingrijit cu produse bune nu o sa te afecteze DELOC mai ales daca te faci la salon cu oameni profesionisti.
Vezi ca intretinerea blondului COSTAwinking

| Dandinelle a răspuns:

Din cate am inteles depinde si de nunata parului tau natural, sau de la ce nuanta pleci ex: eu am avut parul natural nu cea mai inchisa nuanta, dar urmatoarea, si mi-am facut ombre, partea aia de par dupa decolorare a iesit aspra, subtire, usor de rupt, La o saptamana deja se despica, desi foloseam treatment intens pentru decolorare.

| Sunshine123 a răspuns:

Depinde de cantitatea de păr pe care vrei să o decolorezi, dacă te gândești la o decolorare completă atunci părul tău va avea de suferit un timp îndelungat până începe să îți mai crească de la rădacină ca să îl înlocuiască pe cel ars, dar dacă vrei o decolorare parțială, să zicem, pe 2/3 suprafață de păr atunci nu te afectează timp îndelungat deoarece îl poți tunde treptat. Oricum ar fi, decolorarea arde firul de păr, îl vei simți ars, mai aspru la atingere, și ar putea să aibă și un miros diferit de părul care nu e decolorat la început.