| Domne a întrebat:

Cat de tare doare cand iti faci un tatuaj permanent?

Răspuns Câştigător
| Lexi a răspuns:

E suportabil! Nu e atat o durere, cat o usturime enervanta prin insistenta ei.
Iar referitor la moda tatuajelor, nu cred ca exista asa ceva. Sau hai sa ma exprim altfel: atat timp cat e vorba de un tribal deasupra fundului, FORGET IT! Dar ma gandesc ca oamenii cu o minte care functioneaza in parametrii normali, atunci cand isi fac un tatuaj, au si un motiv...
Eu am tatuaj si inseamna enorm pentru mine! Reprezinta legatura parinteasca de care, din pacate, nu am avut parte.Este intr-un loc pe care pot cu usurinta sa il ascund(a nu se crede ca e pe eu stiu unde).
Deci sfatul meu: nu-ti face probleme in ceea ce priveste durerea, sunt altele mai importante cand e vba de un tatuaj pe viata.
Mi-l arati cand e gata?big grin

43 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Cit doare nu cred ca se poate. estima. doar pe o scara de la 1. la 10. as da un 6"30. Depinde de gradul de a suporta si locul in care il faci.

Alte răspunsuri
assiris
| assiris a răspuns:

Depinde de zona tatuata. Parerea mea este sa nu faci asa ceva. Nu te face nici mai interesanta nici mai desteapta. Moda tatuajului era in preistorie sau in triburile subdezvoltate. Ne-am intors oare in timp?

| gianina a răspuns:

Depinde de tine cel mai mult.depinde de locul in care ti-l faci si cat de mare e acul cat de adnc e batut...cunosc persoane care au batut acelasi tatuaj de.4-5 ori si li s-a dus culoarea...aici depinde si de pers care ti-l face. sfatul meu:du-te la un salon privat, scapii de indoieli in privintza boliilor ptca atata timp cat acul e sterilizat nu are ce sa ti se intample.tongue(sincera sa fiu.pe mine doar ma usturat si e facut in zona gleznei.semi-umpluthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de toleranta ta la durere si de partea corpului in care ti-l faci, daca e intr-o zona "osoasa" sau o zona cu piele foarte sensibila... Pe o scara de la 1 (ce-a fost asta, un tzantzar?) la 10 (cot lovit cu putere de tocul usii), la mine a fost asa:
- tatuajul de pe spate, aproape de baza coloanei - 4
- tatuajul de pe glezna - 8, 5 (am si lesinat un pic pentru ca nu mancasem nimic in ziua aia tongue)
- tatuajul pe incheietura mainii, pe interior - 6

Ajuta daca dormi bine cu o noapte inainte, iei un mic dejun ok (dar nu manca mai aproape de 1h30-2h00 de momentul in care te tatuezi, in caz ca ti se face rau) si bagi niste vitamine in dimineata respectiva (efervescente, sau fresh de fructe).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am unul, nu m-a durut tare si chiar mi-a placut senzatia. acum mai vreau unul dar inca nu stiu modelul perfect si nu vreau sa-mi tatuez ceva ce as regreta. si. du-te la un salon (sunt mari sanse sa te imbolnavesti daca nu e safe).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tatuajele dor foarte tare, daca tatuezi o portiune mai mare din piele, s-ar putea sa o faci in etape. Ce sa zic, este important sa fie priceput tatuatorul, altfel face experimente dureroase pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa-mi fac un tatuaj pe spate dar imi este frica ca ma va durealaughing))))))...as dori si eu un rasp.plz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si-a facut cineva un tatuaj pe veden la incheietura mainii pe interior? va rog spuneti-mi cat de tare daore...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ador tatuajele si vreau sa imi fac unul asa cum sp lexi un tatuaj daca il alegi permanent inseamna ca trebuie sa fie cv important si asta te ajuta sa treci peste durere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca nu stiu nimic despre durere sper sa fiu informata atc cand o sa il fac la 14 ani sunt hotarata imi fac unul:X trec prin situati destul de grele si acela imi va aminti ca am trecut peste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde nu doare la un tatuaj permanent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de marimea tatuajului insa la mine durerea mai mare a fost in prima si a doua zi. daca va doriti un tatoo sigur suportati...bafta.MARIUS CALARASI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As dori sa-mi fac un tatuaj micut... o litera in japoneza pe gat sub ureche... doare tare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ...am 15 ani ...si ma gandesc serios sa mi fac un tatuaj permanent... si abia astept... ma gandesc ca nu conteaza cat doare... cat tine acea durere... decat insemnarea pe viata ...pentru ceea ce numim o amintire sau poate pentru uni un moft... tine de fiecare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti zice ca e o durere insuportabila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa-mi fac un tatuaj deasupra la fundulet doare ce ziceti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare ai voie sa-ti faci un tatuaj daca nu ai 18 ani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti doresti sa-ti faci un tatuaj foarte mult atunci o sa suporti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu acum 2 zile mi-am facun un tatuaj pe cap. nu am cu ce compara durerea pentru ca e primul. Dar a fost suportabil pentru mine. L`am facut impulsiv. nu aveam de gand sa`mi fac unul pentru ca nu eram interesat. si pentru cei ce vor sa`si faca unul, nimeni nu are cum sa va spuna cat de tare doare pentru ca oamenii percep durerea diferit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut baieti, am 18 ani de acu din ianuari si in mai as vrea sa imi fac un tatuaj cu numele la iubita mea, locu unde vreau sa-l fac este umar. oare cat doare la umar?! astept urgent un rasp serios. macar de la cine are vreun tatuaj... daca doriti id meu sa vb alex_italianu92

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut baieti, am 18 ani de acu din ianuari si in mai as vrea sa imi fac un tatuaj cu numele la iubita mea, locu unde vreau sal fac este umar. oare cat doare la umar?! astept urgent un rasp serios. macar de la cine are vreo un tatuaj... daca doriti id meu sa vb alex_italianu92

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un tatuaj pe omoplatul stang. nu e umplut, sunt doar 3 litere care reprezinta un nume important pentru mine. nu e numele vreunui iubit, e al unei rude de care viata m`a legat iremediabil fara ca eu sa planuiesc asta. pot sa-ti spun sincer ca inainte sa mi`l fac am cautat si eu o multime de informatii peste tot, pe net, prin reviste, pe la cunostinte si am avut niste emotii grozave dupa ce mi-am facut programarea la un salon profesionist. nu doare deloc, (eu inteleg prin durere un fel de neplacere surda), dar ustura putin (eu inteleg prin usturime o neplacere mai ascutita). daca mergi la salon ii spui tipului cand sa se opreasca, daca te ustura prea tare. am inteles ca la umplere ustura mai tare si ca daca il vrei si colorat, cel mai tare ustura culorile deschise, in frunte cu albul. NU alege un tatuaj care nu te reprezinta, doar pentru ca ai vazut la cineva si ti-a placut sau pentru ca e la moda un anumit model. chiar daca modelul respectiv va fi mereu la moda, incearca totusi sa fii unica. NU iti tatua nici numele iubitului/iubitei, pentru ca vei regreta la un moment dat, chiar daca ramaneti toata viata impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am unu pe glezna e un fluture dar nu a durut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primele incepaturi cu masina de tatoat doare dupa aia nu doare deloc...care vreti sa va faceti tatto sa nu va fie frica ca nu doare deloc decat la inceput dupa aia va obisnuit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar ce mi-am facut un tatuaj, nu m-a durut foarte tare(ca o epilare in zona sensibila). Adevarat, depinde de zona in care ti-l faci si cat de mare este ...Depinde si cat de motivat esti.Acum,vreau sa vad cum ramane, il am de 2 zile si nu este vindecata zona. Sper sa fie asa cum mi l-am dorit.

| XxXxloveyouXxXx a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde ti-ai facut tatuajul?(in ce zona a corpului)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doare rau simti niste intepaturi ca de tantar si simpti pe moment, dupa ce termina tatuajul nu simti absolut nimic.