| anonim_4396 a întrebat:

Cat rezista autobronzantul pe piele? Se duce dupa ce faci baie, sau ramane pe piele in continuare?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Autobronzantul ajuta pielea sa se inchida la culoare prin faptul ca dihydroxyacetona (DHA) patrunde in piele. O data inchisa nu se deschide prin spalare ci cu trecerea timpului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La fiecare spălare scade intensitatea culorii, o să vezi și pe burete că rămâne culoarea sau apa în care faci baie, de asta trebuie aplicat regulat. În o săptămâna- 2 saptamani maxim, dacă nu-l aplici regulat, efectul autobronzantului e dus complet. Inainte să-l aplici cu 24 de ore, exfoliaza-ți bine pielea și epileaza-te ca să prinda bine culoarea, fara urme.

| christall a răspuns:

Nu te-as sfatui sa folosesti atata timp cat exista soare ñatural. Am o prietena care a folosit si a ramas cu pete maronii inestetice pe corp.

| Devil21 a răspuns:

La fiecare spalare scade intensitatea culorii.
Dar cu trecerea timpului va disparea complet.