| pudi a întrebat:

Cate abdomene trebuie sa fac pentru a da jos "burtica"?

13 răspunsuri:
| aиdяaaa●• a răspuns:

"Burtica" se da jos cu ajutorul unei diete echilibrate(le gasesti pe net), cu ajutorul exercitiilor de aerobic si cu jogging-ulwinking
Abdomenele doar iti antreneaza muschii. Faci cate poti, dar e mai bine sa depaseasca 50.Ca sa nu te plictisesti de clasicele abdomene, caute pe youtube si vei gasi si alte tipuri de abdomene gen:o serie a cate 15 abdomene cu piciorul drept ridicat, o serie a cate 15 cu piciorul stang ridicat si alta serie cu ambele picioare ridicatewinking
In concluzie mai bine te tii de o dietea, mergi prin parc si alearga 30 de minute sau mergi la o sala de aerobic.Si pe lanaga asta mai fa si cateva abdomene zilnic si sa vezi ce abdomen o sa aibig hug
BAFTA!:*

| cami_5314 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......-abdomene/
Burtica se da jos de la efort cardio,( alergare, aerobic) si de la dieta nicidecum de la abdomene. Abdomenele nu fac decat sa-ti tonifice putin muschii. http://www.tpu.ro/......-scuze-de/
Daca vrei tonifiere cred ca 3 -4 serii de abdomene a cate 30-35 abdomene, de trei ori pe saptamana sunt suficiente. Nu uita nu exista slabire localizata.

| cornel a răspuns:

50 dimineata
80 searahappy

| oz a răspuns:

Asculta-ma te rog. Burtica nu se da jos cu abdomene.Cu abdomene iti vei lucra muschii, cu exercitii de tip cardio vei da jos burtica+dieta.Decat sa faci 1000 de abdomene pe zi, iesi si alearga 30-40 de minute...sau sari coarda 20 de minute...

| εїз Ir εїз a răspuns:

200/seara altfel nu merge!

| Zero a răspuns:

Poi sa spunem ca daca ai vrea sa dai jos burtica pe fiecare dimineata inainte sa iti bei cafeaua va trebui sa faci 3 serii a cate 10 abdomene cu pauza de cateva secunde intre serii, pe masura ce avansezi mai cresty cu 5, de obicei dupa o saptamana mai poti adauga 5 happysucces la slabithee hee

| Bianca_3140 a răspuns:

Trebuie sa incepi treptat.incepe cu 20 intr-o zi dupa care incepi sa adaugi cate numai poti face, pana simti tu ca nu mai poti. fundita?

| usernamebpla a răspuns:

Ce zici de 8 minute? dar trebuie sa faci exact ca aici http://www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc

| robert1239 a răspuns:

Nu o poti da jos decat prin abdomene.Trebuie sa faci alergari + dieta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateva date despre tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa incepi usor, cu 20-30, ca mai tarziu sa avansezi la 50-60(pentru a nu se dezvolta masa musculara prea mult). Mai multe informatii: http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48. Abdomenele sunt doar pentru partea superioara a abdomenului.Ca sa obtii rezultate bune, incearca si exercitiile astea: http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4 (pentru partea inferioara).

| Cristinaaa a răspuns:

Nu stiu sigur. Faci 50 in fiecare seara.Sa vezi ca organismul se obisnuieste si cand te doare undeva, nu stiu oriunde arzi kg in plus. Da-mi fundita te rog frum

| ღ ღ teodorucaღ ღ a răspuns:

Pai trebuie sa faci 30-50 seara si ziua pana-n 30. Sper ca ti-am fost de ajutor.