| Ionut a întrebat:

Cate calorii arzi dintr-o flotare?

Răspuns Câştigător
| myhaelamar86 a răspuns:

Un obez arde mai multe, un slab arde mai putine. O persoana care e in forma arde mai putine, una care n-a facut sport niciodata arde mai multe.
Ideea e ca flotarile nu ajuta la slabit, ci la intarirea masei musculare. Insa poate nu te intereseaza aspectul acesta, asa ca iti voi spune din ce cunosc eu:aprox 0, 5 cal/flotare.
Pentru slabit e mult mai indicat sa alergi usor, sa te plimbi sau chiar sa faci treburi casnice sau gospodaresti.

2 răspunsuri:
| Tamiki a răspuns:

0... trebuie sa transpiri ca apoi SA INCEPI sa dai caloriile jos.

| alexgabyy29 a răspuns:

Flotarile nu ajuta la slabit ci doar la intarirea masei musculare la maini... poate ajuta si la slabit dar foarte putin, pentru. slabit e mai indicat sa alergi decat sa faci flotari.