| Hdyxfwfb a întrebat:

Cate kg. ar trebui sa am la 12 ani?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 12 ani ar trebui sa ai între 30, 8 și 61, 2 kg.
Convinge-te: https://www.suntparinte.ro/inaltime-si-greutate-copii
Fundiță? :)

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste 100

| ArthurWarner a răspuns:

Depinde si de înălțime. De exemplu la 1, 65 ar fi bine sa ai între 60 și 70 kg

| Andreeush a răspuns (pentru ArthurWarner):

Nu e adevărat.
Trebuie să ai cu 10 kg mai puțin decât înălțimea. De ex dacă ai 1, 70 ideal ar fi să ai 60 kg.

| BossuBarbosu a răspuns:

În funcție de înălțime.
De exemplu: dacă ai 1.43 metri înălțime trebuie să ai între 40 și 45 de kilograme.

| BossuBarbosu a răspuns:

În funcție de înălțime. Dacă ai 1.43 m trebuie să ai între 40 și 45 kg

| Gamer19Paul a răspuns:

Baiatu eu am 13 fac mișcare zilnic (flotari, abdomene, etc) si am 43 de kg pe la 12 ani ar trebui 36 dar nu e clasificat sa ai atâtea