| anonim_4396 a întrebat:

Cate minute la solar trebuie sa stau ca sa prind un bronz usor evident?(am pielea normala, nici inchisa nici deschisa) funda

4 răspunsuri:
| capricc a răspuns:

Daca esti alba poti incepe cu 3/6 minute timp de cateva sedinte apoi 9, 12. trebuie sa te bronzezi treptat, nu fortat. cremele speciale pentru solar ajuta la accelarea bronzului dar si protejeaza si-ti confera culoarea aceea ideala. unele au si un strop de autobronzant. mai depinde acum si de solar, unele sunt turbo. tu ia-o treptat, sedinte scurte si repetate.

| ImCalledLamă a răspuns:

Cand te duci acolo iti zice cat. Nu cred ca minute...Dar difera de la aparat la aparat.

| anyry a răspuns:

O sa-ti spuna acolo cat ar trebui sa stai. Eu am stat la solar 9 minute si am fost ca si cum nu m-as fi bronzat. Am mers apoi la alt solar din alta localitate si am cerut 9 minute si eram aproape neagra. Depinde si de solar.

| IngerPazitorr a răspuns:

Buna!
Intrebi acolo. Nu stai acolo de capul tau. Iti spune cineva cat trebuie sa stai.
Bafta!