| costinpopa a întrebat:

Cate proteine ar trebui sa mananc zilnic pentru a-mi creste masa musculara?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Poti sa mananci mai multe fripturi sau alimente cu continut de proteine si poti sa iei in plus si alte tratamente naturiste, suplimente alimentare ca si cele de la adresa de mai jos
http://www.terapii-naturiste.com/......e-masa.htm

6 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Am dat un raspuns inainte de a termina. Totusi ar fi si un plan de nutritie pe care poti sa-l gasesti la adresa
http://www.genesse.ro/plandealimentatie.html
http://www.sfatulmedicului.ro/print_article.php?id=1347&catname=

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa fii si sanatos si frumos, consuma alimente slabe in grasimi, bogate in carbohidrati lenti. Multe leguminoase – mazare, fasole, soia, line; paine intergrala, paste, cereale integrale. Si fa foarte mult sport! Nu trebuie neaparat sa faci bodybuilding, pentru ca asa vei dezvolta muschi greoi, urati, artificiali. Daca vrei muschi frumos conturati, fa jogging sau inot. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 x kg corp

| anutza2856 a răspuns:

Mai bine fa ceva sport... e sanatos si da rezultate!

| danae a răspuns:

Sa stii ca nu trebuie sa mananci asa multa hrana proteinizata! Desi se zice ca esti ceea ce mananci, nu vei creste masa musculara mancand ...muschi sau alte alimente bogate in proteine. Mai bine te axezi pe carbohidrati cu absorbtie lenta, care sa iti dea suficienta energie pentru exercitiile fizice necesare cresterii masei musculare, si sa te tina si satul pentru suficient timp.

| Isabela_ego a răspuns:

Nu e musai sa iei suplimente sau batoane cu proteine, alea contin foarte multe chimicale. Oricum, daca ingerezi mai multe proteine, fa si foarte mult sport, altfel nu faci muschi ci...sunci!