| Crenvustell a întrebat:

Ce as putea face sa nu mai imi rod unghiile?, vreau sa le las sa creasca si nu stiu cum.

8 răspunsuri:
| Giutsa a răspuns:

Exista in farmacii un lac de unghii incredibil de amar. Te sfatuiesc sa il iei.Si eu aveam inainte ticul asta.Iar dupa ce am folosit lacul acela crede.ma ca am renuntat la rosul unghiilor. Pe langa faptul ca nu ti le mai rozi ti le intareste si iti cresc mai repede. Asta daca esti fata si vrei unghiile mari laughing.pup

Răspuns utilizator avertizat
| pcris a răspuns:

Dupa ce iti cresc dintii... nu o sa le mai rozi! laughing

| pcris a răspuns:

Sau abtine-te.
p.s. ce intrebari/probleme de... aveti mai copilasi! :

| Stephisorrr a răspuns:

Fa-le cu oja. un model care iti place mult si n-ai vrea sa il strici, te va impiedica sa iti rozi unghiile. Sau. abtine-te thinking

| MissxD a răspuns:

Vointa! Ceea ce faci tu este un tic nervos. Ori iti formezi altul, ori in momentul in care iti vine sa le rozi spune: NU, de azi nu mai fac asa ceva (si iti lasi mainile in jos). Si eu am avut acest tic nervos, dar acum am scapat pentru ca am zis ca pot. Si azi am niste unghii lungi si frumoase big grin da-ti cu oja peste ele, ingrijeste-le si gandeste-te ca daca ti le rozi iar, nu o sa iti mai creasca. Cu cat te lasi mai repede de asta, cu atat mai repede iti vor creste. happy Sper ca te-am ajutat!

| Mihai111111111 a răspuns:

Nu este bine sa iti rozi unchile(stintific inseamna ca nu gandesti) nu vrei ca lumea sa creada asta nu?
Ar fi bine sa pui pe ele ceva ce nu-ti place(otet) si atunci nu vei putea sa le rozi

| frumusica206 a răspuns:

Abtine-te sau ia-ti o suzeta!