| NoOne18 a întrebat:

Ce as putea face sau e produse as putea folosi ca sa nu ma mai inrosesc la fata de la frig?

3 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Nu poti folosi nimic in acest sens, ci doar sa iti protejezi fata cu un fular. Alternativ, ca sa nu iti usuce pielea si sa nu ai parte de iritatii, foloseste o crema hidratanta, de preferabil cu galbenele, seara, la culcare. Recomand crema cu galbenele pentru regenerare de la Yves Rocher. Desi am un ten gras, din cand in cand mai am probleme cu uscarea tenului datorita tratamentelor anti-acnee si a frigului si atunci o folosesc pe cea specificata mai sus. De asemenea, poti folosi oricare alta sau si mai bine, ulei de migdale direct aplicat pe ten, seara. Costa vreo 7-10 lei 50 ml de la Adam's Vision, il gasesti prin farmacii si plafar sau la Farmacia Tei daca esti din Bucuresti: https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10030230

| anne3798 a răspuns:

Si eu am aceeasi "problema" dar nu cred ca exista solutii pentru asta. Imbraca-te mai gros, in modul asta caldura ta nu va mai fi prelevata din zona mainilor, a picioarelor si a fetei.