| Miruna_4399 a întrebat:

Ce as putea sa fac ca bronzul natural sa reziste mai mult timp?

Răspuns Câştigător
| Julieღ a răspuns:

Renunţă la băile calde pentru că va face bronzul să dispară mult mai repede. Alege duşurile scoţiene.

După duş, tamponează uşor pielea cu ajutorul prosopului.

Renunţă la ceara de epilat şi creme depilatoare. Ele ajută la îndepărtarea bronzului de la suprafaţă. Alege aparatul epilator sau...lama.

Uită de produsele exfoliante, foloseşte creme şi geluri de duş cu efecte hidratante şi calmante.

Odată ce aţi obţinut un bronz frumos şi sănătos nu uitaţi să-l păstraţi aşa! Folosiţi la sfârşitul zilei o loţiune pentru îngrijire după expunerea la soare. Vă ajută să hidrataţi pielea şi oferă o senzaţie de "răcoare".

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Fiica mea se da cu ulei de ricin si are un bronz impecabil care se mentine multa vreme.

| Turquoise a răspuns:

Buna,
Foloseste dupa plaja o lotiune pentru ingrijire dupa expunerea la soare si nu face dus cu apa foarte fierbinte si inlocuieste gelul de dus cu o lotiune hidratanta.
Unele persoane folosesc ulei de argan dar eu nu am incercat.