| d3utzsa a întrebat:

Ce as putea sa fac sa am dintii un pic mai albi? ii am destul de albi dar ii vreau un pic mai albi fata de cum ii ambig grin insa nu vreau sa merg la stomatologtongue vreau niste metode acasa...am pasta de dinti pentru albire si este ff buna, dar alte metode mai sunt? care sunt acelea si cum as putea sa le folosesc?

Răspuns Câştigător
| SilviuIulian2015 a răspuns:

Buna d3utzsa, am auzit ca daca te speli pe dinti cu bicarbonat de sodiu sau cu sare dintii vor capata o culoare mai alba, bineinteles ca nu de la prima spalare, dar in timp se vor face din ce in ce mai albi, eu am folosit metoda cu bicarbonatul de sodiu si sunt multumit de rezultate! Sper ca ti-am fost de ajutor!
Eu pasta de dinti pe periuta si apoi cu o lingurita puneam bicarbonat de sodiu peste pasta de dinti.big grin

3 răspunsuri:
| Marius1985 a răspuns:

Buna, eu am incercat si cu bicarbonat, e cam nepalcut la gust, dar daca insisti s evad rezultate cat de cat. Am incercat si asta: http://track.ibright.ro/product/iBright/?pid=134&uid=1419 cu rezultate care m-au multumit.
Din ce am auzit se poate face si la dentist, intr-o sedinta sau mai mult, dar nu stiu in ce consta si cat costa. Sper ca te-am ajutat! Numai bine.

| ioana19111999 a răspuns:

Buna si neu am avut aceiasi probleme ca tine anul trecut.mergi la dentist si intrebal de o pasta de dinti pentru albire costa pana in 20 de lei si sunt cam 200ml sau alta varianta spalate pe dinti de mai multe ori pe zi cam 6-7 ori si ia-ti o periuta mai buna oral b.succes