| Alina666 a întrebat:

Ce aș putea să-i fac parului meu, e foarte rar, subțire, se îngrașă la o zi după spălare, nu are pic de volum? Orice m-ar ajuta doar scrieți ceva

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mergi la dermatolog

| ContNmc7 a răspuns:

Pai folosesti o masca? Daca nu dupa spalare pui cam 2 linguri de otet + jumatate de cana cu apa si pui pe cap, dupa nu mai clatesti. O sa vezi ca are efect, eu am incercat si te scapa si de matreata

| Laura48 a răspuns:

Recomand samponul Clear - daca ai par vopsit, poti sa il folosesti pe acela. Eu folosesc Clear Hydrating (de hidratare) - care da un pic de volum si pentru ca din experienta mea personala, varianta pentru par gras imi usuca parul, iar in timp parul se unge foarte repede.
Conteaza mult si cum il speli, cum il clatesti - cred.
Daca l-ai samponat o data si tot se simte gras, poti sa mai pui putin sampon si sa il mai samponezi o data. Apa de la spalare sa fie la o temperatura usor mai mare, adica mai calduta, iar la clatire sa fie mai rece - bineinteles ca nu rece, dar suportabil. Clatirea sa fie cu apa din abudenta. Ca sa iti faci o idee, daca la spalat ai folosit 1-2- 5 minute, la clatire e indicat sa folosesti cam de 3 ori timpul asta. Ideea e sa fie clatit bine la radacina, pana la varf.
In general nu am avut probleme cu matreata, dar am avut perioada cand mai aparea. Cateodata depinde si de alti factori - interni, nu doar externi.
Ca masca de par ti-as recomanda Cosmetic Plant - masca de par cu vitamine b6 si nuc. Foarte buna, foarte eficienta, dar face ca firul de par sa fie moale. Apropos, masca de par se aplica doar de pe la mijlocul firului de par spre varf. La fel, se clateste cu multa apa. Daca se da pe tot parul, cum arata uneori la reclame. se incarca prea rau.

| Medeea19 a răspuns:

Probabil e problemă la şampon. încearca sa il schimbi si poate vei observa rezultate

| adinamaria17 a răspuns:

1. Nu iti baga mana in par intr-un mod constant si obsesiv
2. Nu il sampona f mult pentru ca stimulezi glandele sebacee sa produca si mai mult sebum(pentru mai putin sebum poti sa tii faci o masca din zeama de lamaie)
3. Nu il tine prins in coada
Iti recomand gama rene Furterer, ajuta enorm de mult firele de par