| M3lania a întrebat:

Ce balsam de buze pot folosi pentru buze crapate?

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres
acesta l-am folosit si eu pentru buze crapate si ranite
un adevarat balsam pentru buze

5 răspunsuri:
| AmanoYuno a răspuns:

Eu folosesc balsamuri de la l'occitane fiindca aia baga in ele unt de shea la greu(hidrateaza super bine) si alte produse naturale ca portocalele si vanilia, trandafirii si piersicile.25 lei
gasesti unele bune si la yves rocher.(12 lei)
am mai gasit unul bun la dm. daca stii magazinul e pe undeva lana unirii viazavi de cocor.e cu vanilie si cioacolata si are un miros de cacao cu laptehappy(costa 12 lei)
mai sunt cateva de la sephora gen i love cosmetics mango &papaya si multe altele cu fructe

sper ca te-am ajutathappy

| BIOO a răspuns:

Buna! Buzele ti se crapa, exfoliaza datorita cosmeticilor, rujurilor chimicale pe care le folositi! Sfatul meu este sa incerci un balsam, un luciu de buze de la SANTE BIO, deoarece acesta iti hidrateaza buzele datorita uleiurilor vegetale din compozitie si iti confera si un volum buzelor (exact cum doriti voi tipele). Si daca doresti doar un balsam incolor. Iti recomand un Balsam BIO de la LOGONA (acesta iti hidrateaza buzele, oferindu-le protectia de care au nevoie zi de zi, evitand uscarea lor. Are in compozitie glicerina, ulei de ricin, jojoba si galbenele si furnizeaza buzelor o hidratare intensa! Mult succes si daca mai ai nevoie si de alte sfaturi pentru sanatatea ta, da-mi id-ul in privat! Sanatate!

| hereo a răspuns:

Un balsam care sa contina miere de albine ar fi foarte bun.http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Marius_Florea_1990 a răspuns:

Balsam de fecior

| Puful3atza a răspuns:

Poti rasfoi un catalog Oriflame, daca ai vreo prietena care este reprezentanta...sunt multe acolo, si sunt bune, dupa parerea mea.Sau poti cumpara un balsam Nivea de la farmacie. Eu am avut si este foarte bun. Sper ca te-am ajutathappy