| hello123 a întrebat:

Ce credeti despre despre piercing-urile in buza la fete? mie imi plac foarte mult piercing-urile in general si as vrea sa imi conving mama sa ma lase sa imi fac unul. chiar imi doresc unul si nu stiu cum sa o conving.

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Mie unul nu mi-au placut niciodata.
Nu spun ca sunt urate, dar nu mi se par cine stie ce.
Mai bine ti-ai face un tatuaj sincer.

| BiuL a răspuns:

Mie mi se par demodate.

| OoBunnyoO a răspuns:

Eu cred ca aceste "placeri" sunt trecatoare. Si mie mi-a trecut prin cap sa imi fac la un moment dat, insă cu timpul mi-a trecut. Daca vrei unul trebuie să te gândeşti dacă într-adevăr merită să îţi faci unul. Există şanse ca dacă după 5, 6 ani să nu îl mai vrei şi să îţi rămână cicatrice (cunosc cazuri). Dacă tu crezi că merită riscul, piercingul nu o să îl porţi toată viaţa, eu, cel puţin, foarte rar am mai văzut persoane peste 25 de ani să le mai poarte, dar după cum spuneam, dacă te-ai gândit bine, knock yourself out. Cât despre convingerea părinţilor, spune-le că te-ai gândit bine la ce dezavantaje şi avantaje sunt, dar că totuşi îţi doreşti unul. Cu persuasiune cred că îi vei convinge la un moment dat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac piercingurile, dar depinde de persoana si ce piercing. Si cel mai important sa nu iti faci unul doar pentru ca unei persoane le place sau pentru ca cineva NU le-ar place. E alegerea ta cred ca arata bine un piercing daca nu e inel (Stii ce zic) Nici parintii mei nu sunt un fan dar mi-as face unul, vor accepta intr-un final dar gandeste-te la riscuri

| JulyStorm a răspuns:

NU pe fata!
Daca vei dori vreodata sa il scoti, va ramane o urma oribila.
Sau, daca se infecteaza sau se intampla ceva cu el (gen sa il agati pe undeva, sa iti rupa pielea) te poti trezi desfigurata.
Vrei cercei in zona fetei? Alege urechea sau limba. Dar NU ii pune la vedere, sa nu cumva sa plangi mai tarziu!

| DalyDanyOana a răspuns:

Cu siguranta ca tu iti doresti asta dar uneori parintii stiu cel mai bine. Daca mama ta nu te lasa sa-ti pui asta este pentru a te proteja pe tine pentru. ca te iubeste nu de alta. P.S: Nu ti-as recomanda sa-ti pui piercing inbuza fiindca..eu cred ca e un lucru gretos la fete ..asta cred eu mai bine ti-ai face un tatuaj sincer cum a spus si Apache ii dau dreptate!

| hello123 explică:

Deci eu deja am 2 piercing-uri in urechea dreapta. si mama m-a lasat fara probleme dar ideea e ca nu stiu cum sa o conving ca pot sa am grija de unul in limba sau in buza sau altundeva. stiu clar cata grija trebuie sa am pana se vindeca si cata grija trebuie sa am in continuare