| sopranaCadaverica a întrebat:

Ce creme depilatoare (pentru zona INGHINALA) imi recomandati? Am pielea sensibila.
Repet. Creme.
Merci happy

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mai folositi crema depilatoare, in special in zone asa sensibile precum cea intima. Mai bine folosesti lama.

| sonya a răspuns:

Buna,

Pentru piele sensibila, cremele nu sunt chiar indicate. Chiar daca specifica ca sunt pentru acea zona, e posibil sa te trezesti cu vreo iritatie sau usturime.

Daca nu vrei cu lama sau ceara, incearca Veet, Elmiplant, Farmec, dar toate luate pentru zona intima. Inainte de a le folosi pe o suprafata mare, incearca putin si vezi cum se comporta pielea cu acea crema. Trebuie sa o gasesti pe cea care e cea mai potrivita pielii tale.

Succes!

| mihai69 a răspuns:

Lama e mai „blândă". Veet am folosit și eu și după o vreme nu mai suportam usturimea. Am mai testat și una românească - mai rău!

| Uitdetine5 a răspuns:

Poti sa folosesti crema Veet