| TiberiuFasole a întrebat:

Ce culoare se potriveste cu albastru inchis?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Albastrul este una dinte culoarile primare, preferata de multi dintre noi, ce simbolizeaza incredere, demnitate, inteligenta, autoritate sau infinitul cerului. Aceasta culoare se va asorta intotdeauna de minune cu alb sau negru (culori neutre), putand crea o combinatie placuta si cu verde sau violet daca alegi un albastu inchis. Daca vrei insa sa scoti in evidenta albstrul il poti combina si cu portocaliu, culoare sa complementara. Niciodata sa nu combini mai mult de 3 culori.

| OnuOnulică a răspuns:

Se potrveşte cel mai bine cu negru.

| neutrino a răspuns:

Rosu aprins.

| OoBunnyoO a răspuns:

Negru, alb, portocali (dar nu te sfatuiesc), verde inchis, mov inchis.
Orice culoare complementara sau similara (cele care stau una langa cealalta in roata culorilor) pot fi asortate.
Si orice culoare poate fi asortata cu non-culori, care sunt alb si negru.

| AirănMeidăn a răspuns:

Cu alb, negru si gri

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negru.

| SorinaSuciu a răspuns:

Negrul. e geniala combinatia