| Bubbico a întrebat:

Ce culori ar fi potrivite pentru machiaj, tinand cont ca am parul saten deschis, si ochi caprui-verde? In general nu ma machez, dar atunci cand e nevoie, folosesc un machiaj... Nu vreau site-uri!

Răspuns Câştigător
| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna.
Fetele cu parul saten trebuie sa puna accent pe constraste cu ajutorul unor nuante neutre si a culorilor stralucitoare. Pentru ochi, incercati bej si gri sau - de ce nu, nuante aprinse de roscat.
Pentru obraji alege blush de nuanta fucsia, maroniu sau tonuri de rozaliu. Rujul in nuante de maro si rosu satin este ideal.
Pa, pa!

3 răspunsuri:
| Diavolcata a răspuns:

Http://www.schwarzkopf.ro/......ru_satene/
Culoarea ochilor îți permite să te machezi cum îți place, însă ține cont și de vestimentație.Vara asta se poarta culorile deschise. Dar ai grija sa nu faci exces de culori (=sa nu porti peste tot aceeasi culoare). Albul si se asorteaza la orice.

| adelinna21 a răspuns:

AEu zic sa folosesti verde, albastru, roz.defapt in conteaza foarte mult modul in care combini culorile. uneori culoarea unei simple bluze, tricouri etc. iti poate schimba putin si culoarea ochilor.eu zic sa incerci toate culorile.

| milawe4ka a răspuns:

Ai pute folosi culori mai inchise dar pe deasupra se va putea da cu bej..culorile:albastru,violet,rosu,roz,cafeniu amestecat cu verde deschis, etc... :*