| M.madallina a întrebat:

Ce culori se poarta iarna asta?

12 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Maro, gri dar se poarta cu ce iti sta tie binewinking

| MM a răspuns:

Porti ce culoare vrei tu! De ce trebuie sa scrie undeva ce se poarta in loc sa te imbraci tu cu ce vrei, cu ce-ti place.
Daca e adevarat ce a scris Adelyyy, ca se poarta maro si gri, atunci inseamna ca eu nu sunt in pas cu moda deloclaughing
Fetelor, voi faceti moda, nu moda va face pe voiwinking

| Crs a răspuns:

Movul, culorile tonice, argintiul in combinatie cu mov si alb, si mov si roz, mov in combinatie cu verde smarald, rosu. dar mai mult conteaza in ce culori te simti si tu bine :*

| Marii a răspuns:

Alea care-ti plac tie. De ce sa intri si tu in turma modei? De ce sa nu fii originala? Imbraca-te asa cum iti place si asa cum iti sta bine. happy

| caramelitamia a răspuns:

@Mari, moda consta in originalitate, si este foarte variata. cu ajutorul 'modei' iti gasesti personalitatea.
culorile care predomina sunt rosul si negrul.

| Marii a răspuns:

Ha! Cu moda iti gasesti personalitatea? Pai asta inseamna ca toti au o personalitate identica laughing. De exemplu sezonul asta se poarta gri, dar unei persoane ii vine oribil griul, este obligata sa poarte gri doar pentru a-si gasi personalitatea? Si daca consta in originalitate de ce toti au haine la fel?

| gratzy56 a răspuns:

Tendintele toamna-iarna pot fi descrise prin:
Lux, somptuozitate si etno.
"Luxul, obiectele stralucitoare, ornamentele somptuoase, toate celebreaza bogatia modei in sezonul toamna-iarna 2009-2010. Cu toate acestea, combinarea trendurilor gypsy, country, irlandeze si rusesti duc la o continuitate neasteptata a imbinarilor de stil – uneori imbinari aleatorii, dar si contradictorii."
Materiale trendy:
"Marile case de moda folosesc in colectiile toamna-iarna 2009-2010 materiale groase pentru mantouri si paltoane, in nuante inchise, dar si lana, flanel, materiale cu imprimeuri, bumbacuri, materiale matlasate, imitatii de piele si blanuri cu aspect de oaie.
Designerii ne sfatuiesc sa purtam haine realizate din materiale fluide, usoare, materiale precum dantela, tul si crep care dau o alura feminina. Folclorul si spiritul iernii aduc in peisaj jachete colorate, din lana, cu blana in jurul gatului, asemenea celor purtate in Siberia."
Culorile in tendinte in sezonul toamna/iarna:
"Culorile predominante in colectiile toamna-iarna 2009-2010sunt culorile stepei si vegetatiei uscate intalnita in stepe: nuante de gri, nunate de galben sau verde, bej si nuantele de gri-albatrui. Culorile fade evoca sticla topita, bijuteriile celtice si broderiile etnice."
-" Accentul se pune pe hainele lungi sau bluzele care acopera o mare parte a corpului confectionate din lana. De asemenea, se poarta bluzele impodobite cu „bijuterii", bluzele brodate si cu diferite ornamente. Fustele sunt din satin, matasoase sau cu imprimeuri."
-" Dupa spusele creatorilor de moda, in sezonul toamna-iarna 2009-2010 exista doua directii paralele: luxul, dar nu in exces, ci mai apropiat de feminitate, discret, si lookul ingrijit, cu o alura cat mai naturala si o simplificare a formelor, dar totusi imbogatite de materiale."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roz, alb, negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te baza pe ce se poarta. poarta ce izi place si in ce te simti bine... daca din intamplare se potriveste si cu ce se poarta mai bine. de ex mie imi place rosu si se si poartabig grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alb, rosi, mov sunt culorile ce se poarta in aceasta iarna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca frez
rosu alb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poarta culoi inchise dar depinde de culorea tenului daca ai imbracaminte grii si ai tenul mai inchos la culoare poti folosi o culoare mai intensa si invers

sper ca ti-am fost de folos