| sellyz a întrebat:

Ce dimensiuni ar trebui sa am pentru a avea un corp perfect la inaltimea de 1.50, 33 kg, 13 ani? cat ar fi mormal sa am in talie,sold, bust?

Răspuns Câştigător
| crissa20 a răspuns:

Buna, la inaltimea ta, varsta ta si greutatea ta ar trebui sa ai undeva la:
talie: 54
sold: 78
Bust:70
Dar depinde de conformatia corpului, insa sa stii ca esti un pic cam slabuta ar trebui sa te mai ingrasi pentru a arata perfect, dar tinand cont ca esti in crestere nu stiu ce sa-ti zic!

28 răspunsuri:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

13 ani?
La 13 ani?
LA 13 ANI?

Hai dispari si joaca'te cu papusile

| anutza6117 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Da tu cati ani ai?

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru anutza6117):

| Georgi2011 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Da du-te tu si joacate cu papusile, cine se mai joaca acum cu papusile la 13 ani, si chiar fetele de 7-8 ani renunta la papusi acum daca nu ai de gand sa o ajuti taci macar nu te mai baga in seama!

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru Georgi2011):

Ce dracu e cu voi? Nici par la ***** nu aveti si va doare de dimensiunile perfecte? Iubiri si alte chestii de genul?
Va considerati asa mature?

| anutza6117 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Vai,si daca ea are 13 trebuie sa se joace cu papusile?

| anutza6117 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Ea a intrebat. poate pe viitor vrea sa se faca model. daca vroaia insulte si altele nu punea intrebarea.nu iei fost de nici un folos

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru anutza6117):

Citeste un pic mai sus.

In plus: Nici macar dietele/aparatele de slabit/modelat corpul NU sunt pentru persoanele sub 18 ani.
De ce? Pt ca la 13 ani inca te dezvolti, corpul se schimba. Daca deja de la 13 ani te doare capul de corp perfect...pff, nu stiu cine ar trebui impuscat, copilul sau parintii acestuia

| Georgi2011 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

DA poate ne credem mature nu inteleg care e problema ta!

| anutza6117 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Sa stii ca noi, copii din ziua de azi suntem foarte dezvoltati, si poate fata vroia sa stie daca e normal, daca e prea grasa sau prea slaba.pt a nu avea prob.de sanatate

| anutza6117 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Sa stii ca la 13 ani esti preadolestent

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru anutza6117):

Fata vroia sa stie ce dimensiuni trebuie sa aiba un corp PERFECT.
Nu as fi avut nimic de comentat daca:
-Cerea dimensiunile normale
-Intrebarea NU era la Beauty & Fashion

| anutza6117 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Da stii ceva, nici macar nu esti fata, de unde sa stii tu?

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru anutza6117):

Pt ca fetele de 13 ani sunt genii, huh? Pt ca voi stiti tot. laughing

| anutza6117 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Cand zici gluma sa ma anunti, ca sa rad si eu

| anutza6117 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Bravo noua ca le stim pe toate.nu mai suntem ca voi, la varsta de 13 ani

| Georgi2011 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Baiatule tu ai chef de cearta ti-am zis daca nu vrei sa ajuti fata nu te baga este traba ei ce face sau nu la 13 ani si sa stii ca acum lumea a mai evoluat nu mai e ca pe timpu tau! Nu te mai da asa interesant

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru Georgi2011):

Vai doamne ce evoluate sunteti, cu*ve de la 13 ani, huh?

| Georgi2011 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Da mo cunosti sa stiii cum is? si de unde stii tu ca am 13 ani nu inteleg?

| iLOVEquestions a răspuns (pentru anutza6117):

Pe viitor, model?
La 1, 50?
Serios? raised eyebrows

| DarkSunshiine a răspuns:

Hai ca'mi place discutia....Si ca sa nu te simti prost si eu am 13, 36 kg si 1.56

| anutza6117 a răspuns (pentru DarkSunshiine):

Eu am 13 ani, 1, 63 40 kg

| DarkSunshiine a răspuns:

Daca pentru unii nu se observa, generatiile se dezvolta mult mai mult atat la fizic cat si mental si e normal sa apara astfel de griji.Asta e...

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru DarkSunshiine):

Fizic poate, mental nu.
Chiar vrei argumente? laughing

| DarkSunshiine a răspuns:

Oricum ce treaba ai daca nu iti convine intrebarea ei? Nu te baga, lasa sa raspunda care chiar are ceva de zis si gata fara sa facem comentarii degeaba.

| DarkSunshiine a răspuns:

Chiar nu te inteleg dar in fine...

| anutza6117 a răspuns:

Normal ar fi sa ai 40 kg si peste. depinde de organismul fiecaruia

| anutza6117 a răspuns (pentru anutza6117):

Dar avand in vedere inaltimea e ok