| monca a întrebat:

Ce e aceeeasta acril pentru unghii?

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Un fel de gel.Se foloseste in saloanele profesioniste.

| MMihai a răspuns:

Sunt polimeri acrilici.
Cred că în oja care se dă pe unghii ar putea să fie asemenea polimeri.
Am înțeles că unele își lipesc „ un fel de unghii false, peste unghiile lor", și alea pot să fie făcute din polimeri acrilici sau lipiciul ăla este din polimeri acrilici.
Poli meta acrilatul de metil / PMMA/ este cunoscut și sub numele de plexiglas.

| monca explică:

Pai da el nu este ca un praf si de diferite culori? imi pare ca cu el poti face si desene3d