| Camper123 a întrebat:

Ce efect au feliile de castravete aplicate pe ochi?

Răspuns Câştigător
| alex15ccc a răspuns:

Reduc oboseala ochilor, cearcane si revigoreaza, citeste mai multe pe net daca te intereseaza

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Calmeaza ochii!

| alina2k18 a răspuns:

Efect estetic laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa iti spun eu, asa mi-a spus un dermatolog. Deoarece castravetele contine 96% apa si are doar efect racoritor. Restul sunt aberatii preluate din filme. Ai putea sa iti pui o discheta din vata cu apa pe ochi si tot acelasi rezultat ar avea, adica 0

| NicoleEazi a răspuns:

Singurul efect este de a calma ochii obositi, alte efecte nu au

| MichaelKinGzZz a răspuns:

Are un efect de hidratare (asta având în vedere că este / conține 96% apă *info via Google*) Deci hidratare + ten = îți face bine pe zona aplicată *presupun*