| candy000 a întrebat:

Ce este bun pentru indesirea parului? Funda happy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mască formată din ulei de ricin, gălbenuș de ou, vitamina A.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Uleiul de ricin

| acinorev a răspuns:

Sampon, balsam, masca Wella si balsma care se aplica fara sa fie clatiti de la Londa (galben). Eu asta folosesc si sunt multumita.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! Cea mai buna metoda, care o foloseste si sor-mea este uleiul de ricin! Adica masca din uleiul de ricin!

1. Daca ai probleme cu caderea parului, poti alege o masca pentru par cu ulei de ricin, pentru care ai nevoie de o lingurita de miere, o lingurita de ulei de ricin, suc de ceapa, un galbenus de ou si cateva linguri de sampon. Amesteca toate ingredientele intr-un castron si incalzeste putin masca inainte sa o aplici pe par. Maseaza-ti usor scalpul si infasoara-ti parul intr-un prosop pe care il pastrezi timp de cateva ore, dupa care curat-o bine.

2.Coniacul in amestec cu uleiul de ricin poate fi folosit ca masca pentru par si in alte combinatii. De exemplu, poti utiliza 300 g de ulei de ricin, 30 mg de coniac si un ou proaspat. Amesteca bine aceste ingrediente, aplica masca la radacinile parului, infasoara intr-o folie de plastic si un prosop cald si las-o sa actioneze timp de doua ore, dupa care clateste bine.

Sper ca te-am ajutat! Funda? happy