| Roxana1990 a întrebat:

Ce exercitii imi puteti recomanda pentru solduri si celulita de pe fund, picioare, Funda fara indoialahappy

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
PEntru solduri, incearca niste abdomene, sau daca ai bicicleta [fixa] acasa te ajuta si aia, dar mai putin. Pentru fund, am citit undeva ca ajuta chiar si daca stai in picioare. Caci, te fortezi sa te tii in picioare, deci sunt folositi muschii fundului. Pentru picioare, genoflexiuni dar si alergarile sunt foarte recomandate [in special cele de rezistenta] cam orice sport de fapt [ce include miscarea].
Cam astea sunt, sper sa-ti fie de ajutor! O zi buna iti doresc!happy

| geany98 a răspuns:

Draga mea cu toti trecem prin asa ceva inclusiv eu care urasc 'sunculitele' de pe solduri si burtica dar cu multa munca si cu un regim de mancat sanatos o sa reusesti sa scapi de asta! un mic sfat : sa nu faci regimul in care se prezice ca sa nu mai mananci deloc deoarece pe langa ca te imbolnavesti atunci cand nu ai mancat sa zicem 2 zile imediat ce ai bagat in gura o bucatica de mancare pui inapoi tot ce ai dat jos!

| LoveYou4Everrr a răspuns:

Pai genoflexiuni, flotari, poate chiar sa faci joking dimineata...Am auzit ca si calaritul face bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pilates - exercitii care folosesc o metoda inventata de Joseph Pilates.
Functia principala este de a intari abdomenul si fesele in acelasi timp aducand o crestere in flexibilitate astfel aducand imbunatatiri in postura corpului.Aceste exercitii implica concentrarea si coordonarea respiratiei si miscarilor, cea ce ajuta la un echilibru intre minte si corp.
Pilates sunt excelente pentru oricine vrea sa-si tonifice abdomenul pentru ca sunt concepute sa lucreze tot corpul.Si cum am mai spus de atatea ori pe acest site, nu exista posibilitatea de a slabi doar intr-o zona a corpului, nu poti avea un abdomen frumos tonificat pana nu incepi sa lucrezi pentru a slabi pe tot corpul.
Spre deosebire de alte programe de fitness, exercitiile Pilates nu se bazeaza pe principiul "cu cat mai mult, cu atat mai bine". Se concentreaza in schimb pe repetari limitate pentru fiecare exercitiu, dar calitate a fiecarei miscari.
Deci in loc sa faceti 50 de de ridicari de picioare, s-ar putea sa faceti doar 10-12.Un numar mai mic de repetari este important pentru ca nu obosesti asa usor si poti sa te concentrezi asupra calitatii fiecarei miscari in loc sa te gandesti doar la a termina cele 50 de repetari.

Pentru video intra pe: http://www.exercitii-abdomen.ro/exercitii-pilates-video.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei să arăţi perfect, dar nu eşti adepta activităţilor fizice intense, exerciţiile Pilates sunt exact ce ai nevoie.

Sunt lente, dar intense pentru musculatura ta, ceea ce înseamnă că vei avea rezultatele dorite în cel mai scurt timp.

De asemenea, sunt şi foarte relaxante, mai ales dacă le asociezi cu muzica ta preferată.

Pentru video intra pe: http://www.eva.ro/......33311.html

| CulturismFitness a răspuns:

1 exercitiu foarte bun pentru coapse si fese: www.culturismfitness.ro/fitness/fandari-pentru-coapse-si-fese/

| PaulaaIoanaaaaaa a răspuns:

Draga Roxana, eu iti recomand sa alergi, sa faci exercitii de gimnastica in timpul liber si tot ce tine de gimnastica.
Sper sa te ajute :-)winking