| anonim_4396 a întrebat:

Ce exercitii sa fac ca sa am fundul mai bombat?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Genoflexiunitonguetongue

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Salturi... pe fotoliu... big grin

auran
| auran a răspuns:

In genunchi si spijinit(a) pe maini, ridici piciorul spre spate, icordezi fesierul si balansezi piciorul usor de 20 ori a cate 3 repetari sau aceeasi pozitie doar ca de data aceasta flexezi piciorul din genunchi si faci ridicari si coborari pe vericala (acelasi nr de repetari).

| sabina a răspuns:

# Mersul pe jos. Incercati sa mergeti pe jos ori de cate ori aveti ocazia si cat mai mult. Incordati-va muschii fesieri si calcati apasat.

# Urcati scarile. Niciun exercitiu nu este mai potrivit pentru fund decat urcatul scarilor. Incercati sa urcati doua cate doua, un pic mai incet dupa care din ce in ce mai repede, apasand bine pe talpa.
# La nivelul solului. Asezate, picioarele intinse in fata, spatele drept, miscati-va de pe o fesa pe cealalta, in timp ce bratele le tineti lipite de corp. Faceti aceste miscari de 30 de ori. O alta varianta asemenatoare este: tot asezate pe jos, strangeti picioarele aproape de talie, ruland de asemenea de pe o fesa pe alta, in timp ce va tineti de genunchi (25 de ori).

# Sprijiniti-va de o masa sau un perete. Pentru inceput stati drepte, intindeti un picior ramaneti asa cateva secunde, dupa care reveniti fara sa atingeti solul si reincepeti. Procedati la fel si cu celalalt picior, de 20 de ori pentru fiecare. O alta varianta ar fi sa mentineti piciorul la 90 de grade si sa efectuati cate 10 miscari circulare, usoare, cu fiecare membru inferior.

# In genunchi. Cu mainile ridicate in fata, perpendicular pe trunchi, va asezati pe rand in dreapta si in stanga gambelor. Dupa care va ridicati la loc si iar va asezati, dreapta stanga, de aproximativ 50 de ori, in cate doua trei serii.

In viata de toate zilele, muschii fesieri sunt in general putin solicitati. Totusi, este atat de usor sa ii faceti „sa munceasca".

| leluc a răspuns:

Stand pe spate cu genunchii indoiti si mainile pe langa corp, ridica pelvisul si coboara-l de 20 de ori, apoi mentine cateva secunde. Relaxeaza-te si repeta.
Poti folosi si o bancuta ca cea din imagine pentru a ingreuna exercitiul http://www.revistaioana.ro/mediaLibrary/images/2008-11-19/thumb300_121.jpg
Succes :)

| N538961518 a răspuns:

Bomba in fund.

| piticu21 a răspuns:

Sau sa mergi cu rolele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sex... asta trebuie sa faci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Role, bicicleta si multe fandari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce exerciti trebuie sa fac sa am fundul mai bombat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fandari si iar fandari...sunt multe exerciti pentru. fese cauta si o sa gasesti oricum incepe cu cel putin 30 de fandari pentru. inceput si o sa simti cum lucreaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa mergi cu pectorali in fata si cu fundu in spate sau sa mergi pe role ca sh me...:"X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moooooolt sex

| csintalan a răspuns:

...cum scrie,, leluc,, e foarte bine