| anonim_4396 a întrebat:

Ce exercitii trebuie facute pentru a scapa DOAR de burta?

Răspuns Câştigător
| Octavian26 a răspuns:

Off Doamne inebuniti lumea cu abdomenele voastre! Intelegeti odata pentru totdeauna pentru a scapa de un start de grasime si nevoie de mult alergat(pentru a scapa de burta), Banda, sac, bicicleta... fa aceste exercitii cu ceva carbohidrati (bine alesi, de obicei un instructor ti alege) iar abdomenele pentru burta nu sunt cele care le faceam in generala de dadeam cu barbia in genunti (nu v-ati intrebat niciodata de ce va doare spatele dupa asemenea abdomene, va spun eu, exercitiul acela este pentru talie -toata-, ceea ce include spatee, laterali cat si muschii de sub vestitele patratele! ) Abdomenele sunt pentru a definii muschii a le da acea forma de 6 patrate perfecte insa pentru asta nu trebuie sa-ti riditi spatele de pe sol, incearca doar sa duci capu si umerii spre abdomen si uitete cand si cum se incordeaza muschii si atunci ai sa obtii rezultate! Ca sa scapi de burta - sac box - banda - bicicleta sau oricand alergat liber!
Succes!

11 răspunsuri:
| viooiv a răspuns:

Abdomene

| vali1985 a răspuns:

Abdomenele sunt cele mai potrivite.

Răspuns utilizator avertizat
| dudu555 a răspuns:

Abdomene in general. daca faci si te tii 1 am ai putea sa scapi si de burta dae nu numai asta poti sa ajungi sa ai si patratele... Funda?

| Krisuu333 a răspuns:

Maii. fac sport de vreo 2 ani si din experienta thinking da si abdomenele te ajuta, dar in caz de mananci mancare fast food, ar trebui sa renunti la ea, si daca nu, fa exercitiile obisnuite care se fac si la sport in fiecare dimineata, si mananca des fructe thinking Asa scapi. Succes :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru Krisuu333):

Des fructe = mult zahar, fructele trebuiesc evitate pe cat posibil cand vrei sa slabesti

| Krisuu333 a răspuns (pentru Cosmin86):

De ce? laughing)) Pana si medicii spun ca e sanatos :*.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Krisuu333):

Aici vorbeam de slabit, nu de sanatos. Documenteaza-te sa vezi ca zaharul din fructe mareste glicemia si ingrasa ca orice tip de zahar.

Iar cand ai probleme cu stomacul, medicii interzic fructele, din cauza fermentatiei.

| Krisuu333 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bun. hai ca nu vreau sa ma contrazic cu nimeni, si crede`ma ca sa slabesti trebuie sa ai un regim de viata sanatos. stiu ce vb :*.big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru Krisuu333):

Si eu stiu ce vorbesc, am cativa ani de experienta in domeniul nutritiei si sportului. Un stil de viata sanatos are la baza carbohidrati, nu fructe.

http://www.getfit.ro/......abire.html

| Cosmin86 a răspuns (pentru Krisuu333):

Inca ceva, pentru tine :
http://www.getfit.ro/alimentatie/alimente-alimentatie/fructe.html

E un articol foarte bun despre fructe.