| GoldVali a întrebat:

Ce farduri de pleoape stiti mai rezistente? funda

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Pentru rezistenta fardului si intensificarea culorii, aplica inainte baza de ochi (primer).
Ca si farduri iti recomand cele minerale, sunt mai scumpe, dar calitativ sunt mai bune si nu iti poate provoca alergii.

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca inainte de a aplica fardul (indiferent de marca) aplici primer si fond de ten, acesta va rezista mai mult. La sfarsitul machiajul poti aplica fixativ (chiar si din acela pentru par, functioneaza)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe google la imagini " swatch fard seventeen " sa vezi cat de pigmentate sunt, e 30 paleta se gasesc si monouri. Se gasesc in magazine de cosmetica. Dar nu in Sephora sau Auchan.

| Maomau a răspuns:

Alea naturale!
De ex. cele care apar dupa ce primesti una peste ochi.
Acestea sunt atat de rezistente incat nu poti sa scapi de ele nici daca vrei.

| Dianatips a răspuns:

MAC Cosmetics

| GoldVali explică:

Se vede ca le-ai cam incasat la viata ta. Si acum tot machiata esti?

| EmanuelaZ a răspuns:

Poti folosi orice fard, daca aplici intai fixator pentru make-up. (Acesta il poti gasi la Seventeen, Melkior, etc.) Asa fardul va dura pe pleoape mai mult.

| Letheya a răspuns:

Kiko sunt cele mai bune, Deborah.
Eu una folosesc Kikotongue Daca vrei sa nu se imprastie machiajul iti poti lua si o crema speciala care o aplici pe pleoape inaintea farduluihappy