| camiitsu a întrebat:

Ce fel de piercing e bun? cel de argint? sau merg si tinichele din alea?laughing

Răspuns Câştigător
| SpawNury a răspuns:

Nu te lua dupa cei ce zic ca ti se strica pielea, am avut eu peste tot, chiar si la spranceana unde a durut cel mai tare, nu mi s-a stricat nici o piele. Si s-a dus si gaura ca n-am pus 3 luni pierce-ul. Deci isi revine repede pielea. Sa nu iti pui de tinichea, ca s-ar putea sa faci vreo infectie. Deci, argint.

15 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Mie imi plac cele colorate de plastic.

| Volume a răspuns (pentru pwp):

Iti plac, dar daca iti pui asa ceva ti se cam infecteaza

| pwp a răspuns (pentru Volume):

Mda.oricum nu mi-as pune.m vazut pe la colege si mi se par dragute.

| faaalyoana a răspuns:

Nu-ti pune.

| カルメン a răspuns:

Cred ca cel mai bine daca vrei cu tarie sa ai piercing iti pui din argint, cred ca de la tinichele risti sa faci o infectie

| DimLight a răspuns:

Cui sau piron de otel ca Iisus, alea ruginite is de unica folosinta, sper ca am ajutat, fundawinking

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Păi sub orice circumstanţă argintul e mai bun ca tinicheaua.
Deci şi în cazul tău, e mult mai uşor să te infectezi şi ca organismul să-ţi respingă pierce-ul dacă-ţi bagi în piele orice rahat.

| Ella3133 a răspuns:

Avand in vedere ca argintul nu mai cocleste asa repede... merge, dar si cele de thinichea merg
dar pentru inceput iti vor pune unul medicinal ca sa nu se infecteze gaura si dabia dupa aia iti poti pune unul care iti place tiewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Sashavalentine a răspuns:

Iti recomand eu ceva: Nu iti pune piercing! Iti vei strica pielea si de asemenea, te va durea cand ti-l pui si cand ti-l dai jos.

| HighParadox a răspuns:

Eu am piercing in ureche (cartilaj) si nu ma doar, nici nu a durut. Si am fost la salon, tipul de acolo a spus ca cele din otel chirurgical nu fac rana si ajuta locul respectiv sa se vindece mai repede. Daca tie iti place, nu asculta ce spun ceilalti, fa ce crezi tu ca-i mai bine! E doar decizia ta. Succes.

| ilincanae a răspuns:

Cel mai bun este cel din aur. sub nicio forma tinichea deoarece se va infecta rau. daca vrei pirce in buza sau limba recomandat ar fi unul de plastic pentru a proteja smaltul dintilor

| nush95 a răspuns:

Piercingul cel mai bun e acela fara piercing.laughing

| Natalia13 a răspuns:

Cel mai recomandat atunci cand iti faci un piercing este sa fie din argint sau din aur, deoarece cele din tinichea iti pot cauza o infectie.
P.S: Nu-ti recomand un piercing, iti zic din proprie experienta, iti poate cadea o mica particica din carnea de la buric si asa ramai si cu semn si fara piercehappydar daca intr-adevar iti doresti unul, nu te lasa pe mana oricui care spune ca se pricepe, du-te la un salon specializat happy

| Volume a răspuns:

La inceput, la salon iti pune unul din metal chirurgical, iar apoi poti sa il schimi dar e de preferabil unul din aur de 14 carate sau titan, pentru ca altfel poti face reactii alergice sau infectii. Asta la salon, dar daca ti-l faci tu sau altcineva care nu este specialist, te sfatuiesc sa renunti la idee pentru ca te poti imbolnavi happy

| Popescu_Carina_1990 a răspuns:

Cel din argint! crede-ma! m-am interesat!