| Roxanne_7564 a întrebat:

Ce fel de tricouri, pantaloni [blugi, pantaloni scurti], sandale sau orice altceva se poarta in vara 2010?

Răspuns Câştigător
| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Jeansii drepti sau "straight"
Jeansii "bootcut"
Jeansii subtiri sau "slim"
Jeansii evazati sau "flare"
In anul 2010 se poarta blugii peticiti si blugii taiati. Blugii taiati au fost in tendinte si in acest an dar blugii peticiti este o tendinta noua.
In materie de tricouri de poarta tricourile cu desene, funny cu multe culori :X.
La pantaloni scurti se poarta cei scurti, chiar foarte scurti.
Pantaloni de barbati scurti
Pantalonii cu talie inalta
Pantalonii sort - o alternativa
Body-urile
Se poarta sandalele gladiatorul, balerini, cei cu toc foarte mare, botine cu siret si platforme.
Sper ca te-am ajutat :*.

5 răspunsuri:
| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

- Se poarta mai mult ca niciodata rochiile cu un umar sau ambii umeri dezveliti sau bluzele, rochiile si sacourile cu umerii proeminenti, gen barbatesti.
- Se poarta asimetriile, rochii si bluze in taieturi asimetrice si cu multe pliuri si volanase.
- Se poarta transparenta, materiale tip voal, care sa lase sa se intrazereasca pielea.
- In ceea ce priveste incaltamintea, in 2010 se vor purta pantofii si ghetele cu platforme inalte.
- Referitor la accesorii se vor purta bijuteriile cat mai mari, inele imense, bratari, cercei si coliere extra large, care sa ocupe cat mai mult din incheieturi, gat si decolteu.

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Un alt lucru ce ar putea fi considerat ca o tendinta pentru anul 2010 sunt crapaturile foarte generoase de la fuste si rochii. Acestea trebuie sa lasa sa se vada cat mai mult din picior si trebuie sa recunoastem ca o fusta sau rochie lunga, cu o crapatura larga va da farmec tinutei si o va face totodata foarte sexy. Tot la moda vor fi si pantalonii scurti si fustele foarte scurte, deci baieti bucurati-va, caci veti vedea in 2010 multe picioare dezvelite.
Referitor la cizmele peste genunchi acestea vor fi in continuare la in tendinte.
http://www.karena.ro/......-vara_2010
- o rochie neagra, care sa-ti scoata in evidenta formele corpului tau; de preferinta ar fi ca rochia sa se termine deasupra genunchiului si sa aiba maneci scurte sau medii
- o alta rochie, de preferinta alba sau rosie, fara maneci, care sa se termine la fel, deasupra geniunchiului; nuantele pastel vor fi la moda, in cazul in care nu gasesti rosu sau alb
- pentru intalnirile de afaceri sau dupa-amiezile putin mai friguroase, pantaloni drepti, stil tigareta sunt recomandati sa-si gaseasca un loc permanent in primavara 2010 in dulapul tau
- pentru serile alaturi de familie, pantaloni scurti si sexy sunt recomandati cu caldura de designeri
- tunica sau jacheta de piele ar trebui de asemenea sa-si gaseasca loc in garderoba ta
- gentile luis vuitton au fost la moda in anii trecuti si se pare ca vor ramane si in primavara viitoare; cat mai mare si incapatoare ar fi recomandarea noastra, desigur, pastrand proportiie

| Pustii a răspuns:

Culori deschise... haine (blugi, tricouri) pe piele...de obicei clasice. fara aranjamente florare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara aranjamente florale? ce? scuze dar stiu ca se poarta mult acestea si zorzoanele..."laughing. car mai multe si diverse.revista de moda o gresit cumva?