| anonim_4396 a întrebat:

Ce fond de ten recomandati? (acoperire medie)

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Revlon colourstay

| Caro34 a răspuns:

Recomandam purtarea naturala, mai ales ca sunt peste 35 grade afara - porii trebuie sa respire, oamenii sa aiba si peste 20 de ani pielea frumoasa, apoi tu trebuie sa fii un deliciu si nu inteleg de ce trebuie sa te faci falsa cand poti fi superba asa cum esti? Curata fata cu o apa micelara specifica tipului tau de ten si spala cu multa apa in asa fel incat tenul sa fie hidratat, apoi multa apa bauta pe zi, fructe, somn suficient si plimbare in aer curat. Nu are rost sa te prostesti! Peste 20 ani de fond de ten vei arata cu 5 ani mai batrana, pentru ce? Esti o fiinta minunata, deci ramai asa! Numai bine!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Caro34):

Si ce te faci cand chiar ai ceva de acoperit? Crezi ca toti au pielea perfecta asa ca tine? De ce te bagi aiurea in seama?

| Caro34 a răspuns (pentru Bondarel99):

Aici nu este vorba ca eu as avea pielea perfecta si nici nu ma bag in seama aiurea ci asta este parerea mea si am dreptul sa mi-o spun. Ce ar fi de acoperit? O imperfectiune: cicatrice, semn din nastere, operatie etc. Te-ai gandit si la varianta ca poate tocmai aceasta imperfectiune te face mai frumoasa si demna de admirat? Raspunsul meu nu a fost nici pe departe o jignire la adresa ta sau a pielii tale... ci o idee pe care daca vrei o iei in seama, daca nu, nu! Numai bine!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Caro34):

Ma refeream ca raspunsul tau nu se potriveste cu intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Revlon ColorStay are acoperire ok si chiar rezista, nu cat promite, dar merge.

| 1231242 a răspuns:

Sperma direct pe fata, poate crezi ca sunt un nesimtit, dar sperma este formata din minerale si vitamine.Ma refer inainte sa te dai cu fond de ten.Acum depinde de unde faci rosthappy

| Rx5hnS a răspuns:

Este un fond de ten de la Sephora, 10h wear perfection. Are acoperire medie spre mare, si e pentru toate tipurile de ten. Rezista foarte bine si nu are nevoie de pudra. Este vreo 65 de lei. L-am incercat si e foarte fain. Eu beculesc in doua ore dupa ce ma machiez. Dar cu asta nu mai luceam atat de repede, dupa 4-5 ore. Are un finish natural.

| BiancaBiu1234 a răspuns:

Depinde de tenul tau! Daca ai un ten gras, iti recomand Rimmel London Stay Matte sau pentru tenul uscat Maybelline AFFINITONE sau Dream Satin! Toate au niste preturi pentru orice buzunar! :*