| Anonymus9 a întrebat:

Ce fonduri de ten pentru o acoperire buna imi recomandati?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde doar de tenul pe care-l ai!
Ideal este sa intrii intr-un magazin cosmetic si sa ceri parerea cosmeticienei, dupa ce-ti face un test, ca sa vada ce tip de fata ai.

| Victoria18 a răspuns:

Dermacol e cel mai popular la ora actuala... Acopera pana si tatuaje. Poti cauta pe internet articole despre el. Nu l-am folosit dar am vazut tutoriale cu fete care l-au incercat si m-a surprins cat de mult acopera

| Adry05 a răspuns (pentru Victoria18):

Are acoperire mare dar se oxideaza pe ten si are aspect pe fata. Dupa cateva ore, daca ai tenul gras sau cu tendinte de ingrasare, se strange pe fata si arata nasol.
E bun pentru shootinguri dar de purtat pe fata mai multe ore, nu-l recomand.

Răspuns utilizator avertizat
| Rantain a răspuns:

Buna! Un fond de ten cu acoperire medie spre mare este cel de la Catrice: HD Liquid Coverage Foundation pe care ti-l si recomand. Eu am avut nuanta 030 si a fost perfecta pentru tenul meu. Rezista destul de mult timp si este rezistent la transfer, plus ca are si un pret accesibil si are finis mat sau semi-mat, nu mai stiu exact, ideal pentru ten gras si mixt. Pe cel de la Dermacore nu ti-l recomand pentru ca iti da asanumitul efecta de "masca" atunci cand il porti pe fata. Pe cel de la Catrice il gasesti aici: https://www.1001cosmetice.ro/......ten-lichid
Sper ca te-am ajutat!