| anonim_4396 a întrebat:

Ce forma a unghiilor se poarta vara asta?

14 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Poti purta orice, dar... ce varsta ai? Pentru fetele in 16 ani cel mai bine le sta unghiile mici, cu oja neagra sau ceva care iese in evidenta, arata superb! Daca ai peste 16 ani sa ai unghiile mijlocii si rotunde, culorile vii! Roz, maron deschis. orice varsta ai avea, cel mai bine este sa ai unghiile mici pentru ca te simti mai comod. Dar, daca pe tine te intereseaza mai mult cum arati decat cum te simti, unghiile rotunde cu culori vii si peste 16 ani unghii mijlocii sau mari cum iti place.Bafta!

mlm
| mlm a răspuns:

Ceea ce preferi tu, tot ce este ingrijit si frumos.

| catalina_2916 a răspuns:

Sezonul acesta se poarta unghiile usor rorunjite, cu o forma aproape ovala...Anul acesta se poartă culoriile vii, strălucitoare, dar şi undesign cu acryl şi gel, o fuziune explozivă de metale preţioase şi sclipiri aurii. Dacă te-ai plictisit de clasicele roşu şi roz, noua nuanţă de de albastru care face furori în Occident ar putea să fie exacceea ce-ţi trebuie: ai de ales dintr-o paleta foarte largă de culori, de la albastru in­tens pînă la o nuanţă foarte închisă, de bleumarin.Pe de altă parte, o manichiură simplă şi rafinată oferă o notă de eleganţă şi bun-gust întregii ţinute. Alege lacurile transparente sau pe cele în tonuri deschise. Unghiile nu trebuie să fie prea lungi – unghiile de vrăjitoare nu mai sunt demult în tendinţe! În funcţie de forma de­ge­telor, poţi să rotunjeşti cu ajutorul unei pile unghiile sau, dimpotrivă, să ledai o formă mai pătrată.

sper sa-ti fie de folos! t pup...

| vio a răspuns:

Ingrijite........si depinde de forma unghiei.......care ti se potriveste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Se poartă unghia scurtă, cu desene și strasuri, culori vii, formă rotundă/pătrată/ascuțită.
Depinde de clientă...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vara aceasta se poarta forma la unghi ascutite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De o buna perioada de timp, sunt in trend unghiile cu o forma patrata.Asta nu inseamna ca daca ai niste unghii rotunde si ingrijite nu poti face o parere buna. Nu trebuie sa fie foarte lungi, iar cele false sunt de prost gust, mai ales cand vezi o d'soara pe strada cu una - doua sarite ...ca sa nu mai vorbim ca atunci cand unghia incepe sa creasca si se vede radacina e dezgustator...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Patrate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Umm voi nici nu stiti ce vb aici .cum unghiile ascutite sa nu mai fie la moda demult:O:O...cititi si voi duceti va la expozitii si o sa vedeti k noul trend sunt unghiile ascutite...pls daca nu stiti nu mai vb pe aici aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unghia scurta, patrata, simpla cu nuante vii si si cu modele cu flori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata ia mai lasane cu din astea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ascutite

| cucaracia a răspuns:

Hexagon regulat si desene cu triunghi dreptunghic q mediatoare, si multe alte combinatii de geometrie de clasa a 7-a. SERIOS!

| goodpitzi a răspuns:

"Se poarta" unghiile ingrijite, oricare ar fi forma lor, numai tuguiate sa nu fie!