| username2468 a întrebat:

Ce greutate este mărimea XL?
Întreb mărimea pentru o geacă de iarnă

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e după greutate ci după dimensiuni și eventual înălține. găsești pe net tabele grămadă cu măsurile pentru XL și cum să te măsori

Bula
| Bula a răspuns:

62.8 litrii.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de raportul inaltime -greutate, nu doar de greutate.
Masura XL este masura extra-large.
daca geaca este chinezeasca, atunci masura XL este cu 2 numere mai mici decat in realitate, deoarece chinezii au masuril diferit, corespunzand cu un M (medium) pentru europeni.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu port mărimea XL si cântăresc pana in 60 kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre 100 si 115 kilograme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e vb de tine draga 65-70 kg, inaltime 165-175 cm

| AlexCristi97 a răspuns:

Ce vaci este o herghelie?
Intreb herghelia pentru un cal patat.

Exact aceeasi logica are si intrebarea ta. Marimea XL poate avea diferite greutati. Daca te referi la greutatea gecii, difera de la un material la altul. Daca te referi pentru ce greutate a corpului este buna o geaca de marimea XL, iar difera in functie de dama/barbat, forma corpului, producatorul gecii.

Cel mai bine e sa probezi haina sau daca o cumperi online măsoară-te, verifica dimensiunile gecii si asigura-te ca o poti returna in cazul in care iti vine altceva decat te asteptai.

| IonutPetre12 a răspuns:

6 cai frumosi