| AnoAnonima0 a întrebat:

Ce ingrasa mai rau? Dulciurile sau mancarurile de la fast-food?

Răspuns Câştigător
| CleanHeart a răspuns:

Ambele daca mananci foarte foarte multe si nu faci multa miscare
o zi frumoasa! happy

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Era un nene doctor care susținea ca zaharul e mai rău decât orice. Așa este oarecum, dacă mănânci o înghețată nu are nimic dar dacă te apuci sa mănânci 2-3 ciocolate pe zi și multe dulciuri din astea clar o sa ajungi obez. Nici mâncărurile grase nu sunt bune, dacă vrei Fast food îți sugerez sa îți faci tu acasă, adică alea de la KFC, mc etc sunt prăjite in cel mai rău mod posibil, nici nu vrei sa știi.

| sorinake a răspuns:

Consumul moderat nu dauneaza INSA, insoteste acest consum de miscare zilnica pentru ca metabolismul tau sa ramana activ.

| Nemessys a răspuns:

Ambele dar iti recomand mancarea de la fast food cand e vorba sa mananci foarte mult.
Dulciurile in cantitate foarte mare nu e tocmai bine. Adica ti se poate face rau. Asa. mancare de la fast food, poti sa mananci fara probleme.
Pe langa asta mai consuma si o salata. Prea multa mancare nesanatoasa, strica. happy

| Ralukafay a răspuns:

Amandoua.