| Ralucutza_8744 a întrebat:

Ce inseamna cuvantul,, virgina,,?

Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

Inseamna ca nu esti activ sexual, mai exact nu ai facut sex niciodata.

17 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

VIRGÍN ~ă (~i, ~e) 1) (despre persoane) Care nu a avut niciodată legături sexuale; cast; feciorelnic. 2) fig. (despre persoane) Care este plin de nevinovăție; neprihănit; nevino-vat; inocent; candid. 3) (despre lucruri) Care încă nu a fost în uz; neatins; pur; curat; proaspăt. 4) (despre locuri) Care încă nu a fost cultivat; nevalorificat; necultivat; neexplorat; neexploatat. /

| AuRevoirSimone a răspuns:

Exista dictionar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virgina inseamna ne ****a adica nu a facut sex sau dragoste...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virgina=fata care no facut niciodata sexlaughing

| Gentiana a răspuns:

Depinde cati ani ai! Eu nu iti zic pentru. ca nu vreau sa stii aceasta chestie inca de mica. Dupa 14 ani, e bine sa stii. Daca esti ''destul'' de matura, consulta un dictionar, sau pur si simplu i'a ideile de la prietenii tai.

| asd a răspuns:

Inseamna ca nimeni nu tia introdus obiectul muncii in chestie iar daca te freci de un ursulet de plus nu maii esti virginarolling on the floor))

| Cσσкiє a răspuns:

O persoană virgină e o persoană care nu a avut niciodată legături sexuale. Sănătate, o seară bună!

| alexutza_9130 a răspuns:

Cauta si tu pe net. din asta exista net.

| LoveForShania a răspuns:

Daca nu stii inseamna ca esti micuta...
In ziua de azi copiii de 10 ani stiu ce e aia,, virgina''.
Tu cati ani ai... 6?

Inseamna o fata care nu a avut legaturi sexuale. Nu a facut sex.

| didee a răspuns:

Doamne. ce intrebare! cati ani ai?

| notorious a răspuns:

Nu stiu dar daca esti virgina poti sa vi la mine sa te dezvirginez happywinking sexy sexy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce sa insemne fato?rolling on the floor
care nu s-a. niciodata. daca stau sa intru in detalii... unele femei se nasc fara himen.si nu tuturor femeilor le curge sange la primul act sexual.

| LoveMusic a răspuns:

Cum eşti tu.
LoL :))
Omg :O :))
Ce mai întrebare :)))
Dar cuvântul "DICŢIONAR - D-I-C-Ţ-I-O-N-A-R" îl ştii?
Acolo găseşti orice
Http://dexonline.ro/definitie/virgina

| BRoxana a răspuns:

Nu ti-ai tras-o never, mai pe romanestebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LwowL! CATZI ANI AI? cred ca vreo 8 sau 9 ca sa stii sa scrii ca altfel nu ai fi intrebat asa ceva ca si ceilalti iti spun:foloseste dictionaru si cauta la litera v si gasestilaughingrolling on the floorde fapt citestel, cauta si pe la p...laughingsi pe s... si alte litere care sa te ajutelaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica ala sau aia care nu sa ****