| LanguageMaster a întrebat:

Ce înseamnă "îmbrăcat sumar"?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Puține haine care lasa destul de multa piele la vedere.

| darrio2007 a răspuns:

Mai mult dezbracat decat imbracat. Un chilot si vreun maieu.

| sierra1 a răspuns:

Un mod mai elegat de a spune "în curu' gol"

| SG1995 a răspuns:

Jumate nud, fund si sani pe afara.

| PumpkinDoll a răspuns:

Sa se vada cat mai mult corpul, imbracat mai putin...adica cum se imbraca fetele cand ajung pe la 13-14 ani

| AndreiWeisz a răspuns:

Adica lasi multa piele la vedere atunci cand te imbraci. Sumar e relativ, poate insemna de la blugi rupti pentru unii, la a merge topless pentru altii

| OAly a răspuns:

Imbracat cu putine haine.

| Matei_Gianina_1970 a răspuns:

Summer-sumar(prov. Din engleza, verb la participiu)
Derivate: Sumarește, sumărească, sumăresc.
Folosit pentru a descrie cat de cald este afara/starea de nervozitate a unei persoane care produce caldura deci, in consecință, sumară, prin secretarea endorfinelor din calea Uretmus, in stări de excitatie sau respirație sacadata.

| Hrițcu_Bianca_2000 a răspuns:

Imbracat din pripa, simplu...