| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna marimea taliei in inchi?

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Inch e unitatea de masura a lungimii in SUA si inca 2-3 tari. marimea taliei reprezinta circumferinta taliei, adica iti infasori un metru in jurul taliei si vezi cat ai, conversia din cm in inch se poate face simplu pe google scriind "x cm in inch" exemplu "40 cm in inch" (corect "inches" dar merge si cu "inch")

| OoBunnyoO a răspuns:

Acelasi lucru ca marimea taliei in centimetri. Inch-ul este o untitate de masura. Un centimetru este aproximativ 0.4 inchi. Un inch este in jur de 2, 5 centimetri.

Inmulteste marimea taliei in centimetri cu 0, 4 si vei afla raspunsul.