| MaraMărr a întrebat:

Ce inseamna sa ai parul filat?

Răspuns Câştigător
| Isabellpink a răspuns:

Daca ai parul des( adica ai prea mult par sau prea mult volum ) iar tie nu-ti' place atunci til' fileaza cu un fel de foarfeca si til mai subtiaza. nu conteaza ce fel de par ai ( onlulat, cret, drept, etc.)

16 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Intins cu feonul si peria rotunda

| mriuls a răspuns:

Inseamna sa ti'l subtiezi, de ex daca ti se pare ca e prea multt/prea gros

| Kiddzutsa a răspuns:

De ex, sunt un fel de "lame" pentru coafeze, cu care iti rareste parul, [e un fel de lama normala], asta inseamna filat pentru minehappy

Funda?

| Kev16 a răspuns:

Adica tuns in scari laughing

| f1r3TiG3R a răspuns:

Drept si ondulat

| Doar1îngeR a răspuns:

Subtiat spre varfuri ca sa aiba mai putin volum.pentru cele care se bucura de foarte mult volumbig grin

| Cåpåċεl a răspuns:

Buna.
Inseamna ca ti`l rareste si ti`l face intr-un fel "in scarite", nu chiar in scarite.
Eu cand m`am filat mi l-a facut mai mare in spate si mai mic in fata.
Sper ca te-am ajutat.

| mfsfdfg a răspuns:

Adica iti subtiaza mai mult parul in unele regiuni.
Arata f bine un par frumos filat

| iPetraAnime a răspuns:

Adica sa il ai tuns in scari.
de exemplu o coafura cu/fara breton, cu par mai scurt in fata si mai lung la spate
http://www.divahair.ro/......breton.JPG
filarea ii ia din volum parului

| StefanutZ_1919 a răspuns:

Buna...ultima data cand m-am tuns, cucoana aia d la frizerie a zis ca mi l-a filat, adica l-a rarit pentru ca il aveam prea des.

| NENA_8376 a răspuns:

Daca ai parul bogat sau uscat sau are prea mult volum iti fileaza parul adica il subtziaza ca sa stea mai bine in loc sa ii ia din lungime

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunsa in scari...Adica mai multe portiuni

| Alle13c a răspuns:

Adica sa ai parul din ce in ce mai lung. Primele fire mai scurte apoi urmatoarea grupa de fire putin mai lungi si asa mai departe. fundita? big grin

| blablablablabla a răspuns:

Ai parul filat inseamna ai parul in trepte asta se numeste tunsoare in trepte/scari

| ayame69 a răspuns:

Adica iti subtiaza firele si unele regiuni.

| paty23 a răspuns:

Pai tu nu te-ai tuns niciodata? te tunzi in sarat si la varfuri il fileaza adica il mai taie cu foarfeca