| Anemona2020 a întrebat:

Ce lampa uv îmi recomandați pentru manichiura cu gel și semi? Și cu cati w? Ca am văzut sunt unele cu 34 w și unele cu 48w. Care ar fi cea mai buna?

7 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Niciuna nu e buna, toate emit radiatii, si poti face cancer de piele.

| Anemona2020 explică (pentru Sonia822):

Ce intreb eu ce îmi raspunzi tu? Hai nici sa numai trăim ca oricum daunam pământului

| Sonia822 a răspuns (pentru Anemona2020):

Putin cate putin te faci praf.

| Anemona2020 explică (pentru Sonia822):

Cred ca creierul tău e praf fetițo.

| Sonia822 a răspuns (pentru Anemona2020):

Ai vazut cabinetele alea medicale unde scrie ``ATENTIE! Lampa UV! Nu intrati! `` Acolo au o lampa mai mare, care functioneaza pe acelasi principiu. Tu cauti una mai mica, doar pentru zona degetelor. In timp te va coste, eu iti spuneam pentru binele tau, evident, poti cauta si pe google cateva articole, dar doh`

| Sonia822 a răspuns (pentru Anemona2020):

O sa ai probleme cu pielea si o sa-ti tremure degetele ca la Parkinson, atata tot. Se distrug niste nervi