Întrebare recomandată | sunnyhellll a întrebat:

Ce metode stiti pentru a nu mai cadea parul?(Va rog, fara pastile. ceva natural daca se poate.) FUNDA! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Iuliana096 a răspuns:

Am aceeasi problema ca si tine, la fiecare pieptanare si spalare imi cadea cate un pumn de par asa ca am incercat o masca naturala cu ulei de masline, galbenus de ou, miere si ulei de ricin. Pui intr-un bol o cescuta de ulei de masline 2 linguri de ulei de ricin si le pui putin la cuptorul cu micro-unde pentru a se incalzi putin, dupa care bati galbenusul si-l adaugi si pe el in bolul cu uleiurile incalzite si o lingura de miere. Amestecul ti-l pui pe parul uscat si stai cu el vreo 2-3 ore, dupa care clatesti cu apa calduta, sampon trebuie sa pui putin mai mult dar tine spuma acestuia mai mult timp in par am observat ca se duce mai repede, dupa care pui un balsam daca ai ( il mai lesi si pe acesta 2-3 minute ) dupa care te clatesti cu apa putin mai rece. Mie masca nu mi-a lasat nici un miros neplacut in par desi aceasta cand o faci nu miroase asa incredibil dar e foarte buna. La mine a mers si poti sa o fac cam de 3-4 ori pe luna. Sper ca te-am ajutat happy

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste ulei de ricin

| Awndre a răspuns:

Masti din ulei de masline, ricin, galbenus de ou... chestii hranitoare happy.

| Chαяtreux a răspuns:

Aloe vera si ulei de ricin

| Kasia a răspuns:

Incearca Petroleum-Gerovital, uleiul de ricin folosit cald si tinut o noapte, samponul pentru cresterea parului de la Favisan.

| diavolitadulce a răspuns:

Ulei de ricin.nu mai cade, creste mai des si mai lung intr.un timp mai scurt. nu cred sa existe ceva mai bun de atat

| diavolitadulce a răspuns:

Ulei de ricin

| FashionDream a răspuns:

Dap..cum spun si ceilalti ulei de ricin!

| ralucutzica a răspuns:

Daca ai parul lung incearca sa il speli de 2 ori pe saptamana nu exagera cu acest lucru, si ai grija parul lung mananca cu timpul calciul din coprul tau. Daca nu ai rezolvat asa incearca sa
te duci la doctor sau plafar mai recomandat si roga sa iti prescrie ceva bun.

| FashionQueen a răspuns:

Buna!batting eyelashes 2 variante :
1. Produse anticaderea parului de la Gerovital sunt foarte bune, am folosit si eu thinking sau
2. Masca de par cu ulei de ricin, ulei de maslina, zeama de lamaie, galbenus de ou. O prietena mi-a zis ca e bun si laptele acum nu stiu ce sa zic...thinking
Oricum, bafta! :*