| idrys a întrebat:

Ce pantofi si poseta merg la o rochita care are partea de sus de culoare alba iar de sub sani, pana la genunchi e croita pe bie si are culoare verde-turcoaz? Pot sa o port cu o pereche de pantofi f finuti, negri, de lac, cu calcaiul decupat?

Răspuns Câştigător
| ovidasmihai a răspuns:

Depinde de ocazie. Daca e un eveniment oficial gen nunta, cocktail, botez, eu zic sa te axezi pe maxim 2-3 culori. In cazul tau, incearca niste pantofi sau sandale albe sau chiar verde-turcoaz, numai nu negri. Si poseta in ton cu incaltamintea. Daca mergi pe casual, eu zic ca s-ar potrivi si pantofii negri. Totusi, din descrierea ta, inteleg ca te afli in prima situatie. Deci, sfatul meu: incaltaminte de culoare alba si dintr-un material finut: satin, catifea, piele sau lac.

1 răspuns: