| Sara2 a întrebat:

Ce parere aveți de aroma de trandafir în parfumuri? Vi se pare tinerească sau pentru o varsta mai înaintata? Mie nu îmi placeau parfumurile cu trandafir, dar am primit o mostra de idole nectar lancome, și îl ador, chiar daca eu eram împotriva trandafirului în parfum, și nu știu dacă să-l cumpar. Merge la o fata tanara?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi si lista asta:
https://jico.ro/cele-mai-bune-parfumuri-pentru-femei/

| Sara2 explică (pentru Violleta2022):

Ms mult. Ai dreptate, eu la vie est belle îl folosesc din 2014, fara a-l schimba, dar am primit aceasta mostră de idole, și pot sa zic că e al 2-lea parfum care îmi place enorm, deși în general nu agreez trandafirul în parfumuri

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sara2):

Ai mare grija cand si unde porti acel parfum, fiindca unele persoane nu-l agreaza si atunci te vor ocoli.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-mi fie cu iertare, dar pentru mine esenta de parfum de trandafir este cea mai gretoasa si respingatoare esenta de parfum, pe care nu o pot suporta fiind atat de dulce.
Cat eram gravida si o simteam la alte femei in autobuz sau tramvai, vomitam instantaneu.

La o fata tanara recomand un parfum floral usor si diafan, nu ceva atat de greu si puternic precum trandafirul.

| Yparisa a răspuns:

Imi place, am si eu ceva de la Lancome cu trandafiri. Eu nu cred ca exista parfum tineresc sau batranesc in special pentru ca parfumul miroase diferit pe fiecare. Daca nu simt ca miroase a naftalina e ok.
Persoanele care nu agreeaza un parfum ar trebui sa mearga sa-si controleze bila, ficatul, e o problema personala a lor care nu ar trebui sa te priveasca. Daca ar fi sa tinem cont de sensibilitatile tuturor nu am mai iesi deloc din casa.