| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de blugii rupți? Nu prea am purtat dar parcă au început să imi placa, multi spun că blugii rupți sunt doar pentru "bombardieri", asa sa fie?

Răspuns Câştigător
| troleibuz a răspuns:

Eu te rog sa ai personalitate și să faci exact ce vrei tu! E o tăietură în blugi, nu omoară pe nimeni. Bombardierii de la mine din cartier se îmbracă in pantaloni albi, tricouri roz mulate, nu în blugi tăiați. Blugi tăiați are aproape toată lumea pentru că de mult timp blugii netăiați sunt ceva rar în magazine. Poarta ce îți place! Ce cred alții nu contează că de obicei cred tâmpenii oricum

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mi se par injositori... poate pentru o anumita clasa sociala, compusa din pitizpoance si cocalari, dar nu pentru toti.

| troleibuz a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce este atât de emoționant la o tăietură într-un material? Toate hainele sunt făcute din materiale taiate in fel și chip

| Violleta2022 a răspuns (pentru troleibuz):

Ai dreptate, nu-i nimic emotionant aici, doar jenant, pentru cei pot impresiona sau atrage o fata (sau baiat) si atunci aleg sa-si rupa imbracamintea, ca sa atraga "cumva", atentia asupra lor.
Intr-adevar haina nu face pe om, dar il reprezinta!

| troleibuz a răspuns (pentru Violleta2022):

Patetic înseamnă emoționant.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles ca vrei sa spui prin: "sunt pentru bombardieri", poate clarifici.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar parcă au început să imi placa.
Ce a început să îți placă? Găurile acelea sunt frumoase sau scârboase? Pe bune? Pentru ce sunt făcute hainele? Ca să îți arăți cu ele scârboșenia din tine la alții? Dacă ai avea fața așa de plină de găuri, ți-ar place de tine? Nu numai fața ta, e fața pe care o arăți oamenilor, ci și blugii sunt fața ta. Blugii rupți asta spun. Sunt un om de rahat, și vreau să afle toată lumea asta, pentru că mie nu îmi pasă de lume, îmi bag picioarele în ea de lume, cu blugi cu tot. Ce face bombardierul ca să afle toată lumea că el e un rahat ratat? Își pune un belciug în nas, unul pe limbă, își tatuează o cruce gamată pe frunte și poartă blugii rupți. Cuvântul oribil e prea blând. Hai să zicem gunoi. Dar gunoi nereciclabil.
Ce e de de făcut cu el? Șto delati? Nicevo. Să îl lași pe mâna Satanei să se descurce cu el.

| Mihozx a răspuns (pentru sadrian46):

Adică dacă port blugi rupți sunt satanist? Poate îmi iau o rochie, o vopsesc în auriu și atunci am sa fiu un om al lui D-zeu

| sadrian46 a răspuns (pentru Mihozx):

Nu, că îl sperii chiar și pe Satan. Unde îi porți? La biserică sau la concert clasic sau la restaurant de 5 stele îi porți? Nu, că nu te lasă să intri acolo. Îi porți în nemernicia ta.

| dinaprilie a răspuns:

Probeaza si vezi cum te simti. In cel mai rau caz poti pierde 150-200 de lei daca nu iti plac. Ai grija sa fie unii in care te simti confortabil si sa nu te stranga la oua.

| Mihozx a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Nici în halul ala de rupți, dar totuși, nu aleg niciuna dintre variante

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Mihozx):

Https://images.app.goo.gl/JtnMchEmBCArjWjEA
https://images.app.goo.gl/znNi4DvfMUgRSKaYA
Așa arată un bărbat cu adevărat elegant, restul sunt zdrențe.Și gunoierii sunt mai aranjați și mai prezentabili, căci cu blugii aceia rupți, sfâșiați arăți de parcă ai scăpat din război sau din cușca cu lei.
https://images.app.goo.gl/wL3gzS1549jmUEPF8

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Istoria spune ca blugii rupți provin de la muncitorii care nu își permiteau sa cumpere alții și atunci ii purtau pana se rupeau, în anii '80 blugii rupți au devenit simbolul tinerilor rebeli non-conformisti care au adoptat stilul punk. Nu știu ce legătură au bombardierii cu blugii rupti. Poate au cu blugii skinny.

| NunuNini a răspuns:

O pereche de blugi buni, costa mai putin la SH decat cei rupti cu nume de firma mare. Nu, nu imi place moda. Parca as fi un gunoier cu ei.

| AlexAL275 a răspuns:

Cârpe, nu știu de tine, dar eu de câte ori am fost în mall nu mi-a plăcut nimic + că sunt foarte scumpe. Să dai o sumă măricică de bani pe niște cârpe este doar un moft ca să nu zic prostie. Toți facem așa. Am fost în Cropp și am găsit unele articole reduse, un hanorac de la 130 de lei la 46 de lei. Știu că este pe lângă subiect, dar chiar nu merită să dai atâția bani pe niște cârpe. Acum nu zic să nu te îmbraci bine, dar încearcă să nu o duci la extrem, de exemplu, să cumperi încontinuu câte ceva când tu ai deja.