| LoveMadScience a întrebat:

Ce parere aveti de epilatul deifnitiv pe maini? Cat de periculos este?

5 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Nu stiu foarte mult despre riscurile acestei operatiuni dar mi se pare o idee foarte buna, mai ales ca mainile sunt expuse cam pe tot parcursul anului si decat sa te chinuiesti cu alte metode de epilare, mai bine scapi de parul de pe ele.

| fuzzer a răspuns:

Epilatul definitiv este cel cu laserul.

Nu stiu ce riscuri sunt, dar ar fi mai bine sa te documentezi inainte de a incepe aceasta metoda.

http://www.epilaredefinitiva.ro/epilarea-cu-laser.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu laserul sau cu bicul sau maybe ceara...
Pe maini poti sa te epilezi cu ce vrei tu ori ca este lama ori ca este epilatul cu ceara, nu este periculos iar cel cu laserul nu vad a fi deloc periculos.
Insa daca vreodata te gandesti sa te epilezi pe picioare nu te epila numai cu bicul daca te vei epila vreodata cu ceara poate esti in aplicare deja nu o mai face iti vor aparea, nu acum ci in timp venisoare si varice.
Iar cu laser-ul nu este periculos sa te epilezi adica sunt epilate atatea vedete definitiv si nu au nimic.

| Muzsic_Robert_Junior_1991 a răspuns:

Pai daca ai dita mai flocu pe ghioambe normal ca trebuie sa-ti epilezi padurea