| Anonymm13 a întrebat:

Ce parere aveti de nuantatorul de par? Cam la cate spalari rezista pe par? Ataca parul? Am auzit ca lasa urme peste tot, si pe perna si pe haine. As vrea sa il incerc si eu, pentru ca nu prea vreau sa-mi distrug parul.

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nuantatorul nu o sa prinda pe o culoare mai inchisa decat nuanta parului tau ( pentru ca nu contine decolorant).
Nuantatorul o sa se duca dupa 10-15 spalari ( la mine s-a dus dupa vreo 30, eram blonda si mi-am luat nuantator roscat aprins, dar nu s-a dus tot odata ci treptat, pe la sfarsit eram culoarea morcovului si doar pe unele parti ale capului). Nuantatorul nu lasa pete daca parul nu este umed sau prosopul/perna, etc nu este umeda, deci daca te prinde ploaia, iti curge culoarea din par. Eu ma vopsisem cu nuantatorul vara, eu stau in mangalia, deci cu plaja, si cand ieseam din apa imi curgea toata culoarea ( nu mai spun cand faceam baie acasa cata culoarea imi iesea din par) mai ales pe prosop.

| shainitainii a răspuns:

De obicei nuantatorul lasa pete pe perna si haine. Nu il recomand. Tine in functie de cate ori de speli pe cap. Deja la a 5-a spalare s-a cam dus.

| Anonymm13 explică (pentru shainitainii):

In concluzie mai bine ma fac cu vopsea clasica cu amoniac, multumesc pentru sfat

| SweetCandySteffyLove a răspuns (pentru shainitainii):

Nu este adevarat!
Eu am avut suvite rosii si nu am patat nimic!

| shainitainii a răspuns (pentru SweetCandySteffyLove):

Ei bine eu am avut intregul par cu nuantator negru si am ramas cu destule pete.