| Ochialbastri99999999 a întrebat:

Ce parere aveti de uleiul de ricin? Ajuta la cresterea parului? Dar la ingrosarea firului de par?

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Nici vorbă de îngroșare a părului, doar pentru creștere. Eu am folosit și a crescut repede.

Poți încerca ulei de ricin + gălbenuș de ou. Așa da, face părul mai des. + Vitamine, găsești comprimate la farmacie. Eu luam D3, Mg, B-uri.

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Esenta de mesteacan.

| inflicted a răspuns:

Intareste firul, nu il face sa creasca

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Hraneste parul, il ingroasa, ii da luciu, rezolva partial problema parului care se ingrasa repede, dar nu te astepta sa ai mai multe fire, sau sa creasca in lungime mai repede.
Pare ca stimuleaza cresterea de fire noi, pentru ca ingroasa puful pe care nu il vedeai inainte.

| Ochialbastri99999999 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu am folosit niciodata uleiul de ricin.Cum se da pe par si cat de des. Ajuta si la crestera genelor?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ochialbastri99999999):

Trebuie lasat cateva ore sa actioneze. Pui cat sa nu curga, stergi surplusul.
Cred ca poate fi aplicat zilnic.

| Stropdeploaie a răspuns:

Ajuta doar la ingrosarea firului de par!

| AwaZoh98 a răspuns:

Ambele. happy
Este un ulei cu o concentratie mare de acizi grasi nesaturati si prezinta puternice proprietati antioxidante si antiinflamatorii

| Swetlly122 a răspuns:

Pe mine mă ajută la gene