| kitty_1935 a întrebat:

Ce parere aveti depsre Lentilele de Contact? Dau funda

Răspuns Câştigător
| EndOfJoke a răspuns:

Lentilele de contact sunt foarte tari+ ca iti poate da alta culoare ochiuluiwinking. Daca as avea bani cu siguranta nu as ezita sa i-mi iau.Bafta si... funda?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din gura lumii, http://lentile-de-contact.sorinescu.net/......ntact.html
Eu nu am nevoie.
Pa, pa.

| irina_7302 a răspuns:

Buna eu am foarte multe prietene care si-au pus lentile de contact si nu au avut nici-o problema cu ochii eu cred ca sunt ok

| Jeyrey a răspuns:

Pai au avantaje: estetic, poti aplica mai usor machiaj, poti purta ochelari de soare, te pot scapa de ochelarii cu dioptrii foarte mari(acum depinde ce fel de lentile vrei; estetice sau medicale). Dezavantajele, trebuie sa fi extrem de atent cu ele, nu trebuie sa stai in mediile cu praf/nisip.(pentru medical)chiar daca porti lentile de contact nu poti renunta definitiv la ochelari pentru ca dupa perioada de 8 ore ii vei purta pe acestia.

| xcandyoyo a răspuns:

Nu sunt pre bune trebuie sa fii atenta can le cumperi. unele te pot orbi... funda?