| SorinSelaru a întrebat:

Ce părere aveți despre bărbații cu piercinguri?
Mi-am pus recent un pierce în limbă și unul în sprâncenă și am văzut că părerile sunt împărțite.
Nu îmi trăiesc viața după părerea altora, mi-am făcut piercingurile pentru că îmi plac și am stat 2 ani să aleg salonul/tipul de piercinguri, însă îs curios sa aflu ce părere aveți si voi.
Fiți cât se poate de direcți.

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bărbatul efeminat, noua categorie a secolului XXI, sunt o specie aparuta prin degradarea speciei umane. Cei care au in nas imi plac. Imi amintesc de cand punea bunicul meu belciug la porci.

| SorinSelaru explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc pentru răspunsul sincer,dar țin să te contrazic.
Piercingurile nu sunt,,moda bărbatului efemeiat,, și nu au apărut în secolul xxi.
Sunt folosite de mii de ani în diferite culturi de către vânători/războinici etc.
E adevărat că și-au pierdut valoarea inițială de a arăta apartenența la un trib sau statutul de razboinic/vânător, dar au ajuns să simbolizeze apartenența la diferite culturi/genuri (ex: punk,rock, etc.) Sau pur și simplu să fie folosite ca mijloc de a îți exprima personalitatea sau a îți adăuga un look neconvențional.
Multă lume crede că sunt estetice (de exemplu mie îmi plac mult tipele cu piercinguri).
Moda se schimba, moare, renaște, apar și dispar mereu noi stiluri

| sierra1 a răspuns:

"Nu îmi trăiesc viața după părerea altora... ce părere aveți si voi"

amice, ești intr-o mare contradicție!

| SorinSelaru explică (pentru sierra1):

Nu e nici o contradicție, pentru că indiferent de răspunsurile primite tot o să le port.
E normal să fi curios totuși

| alina2k18 a răspuns:

Am o parere super bunaaaaawinking si eu am in limba dar nu am avut niciodata un partener cu piercing, dar am vazut un film din ala... big grin si avea tipu chiar 2 in limba, cred ca e wow laughing
Vezi ca la ala in spranceana o sa iti ramana ceva semn daca nu il mai porti dupa ceva timp.

| Bizon95 a răspuns:

La pat cele mai bune sunt in limba si in... juvaierul de familie
insa in rest, mai ales alea din nas, arati de parca ai fi un bou (si ma refer la animal) care asa e controlat sa nu se infurie si sa omoare pe cineva

| Legion7X a răspuns:

De ce tocmai în limbă? În sprânceană sunt de acord sau în ureche, adică este vizual de la distanță și are farmesc stârnind curiozitate dar, în limbă nu-i văd rostul.

Cine știe că ai cercel în limbă dacă, nu arăti limba. Când mănânci stai mereu să îl scoți?

După părerea mea, acesta este farmecul, să fie ceva excentric, fiind văzut în public, că doar nu o să ți-l pui pentru a fi ținut ascuns, de dragul de a avea. Probabil daca ai locuii într-o colibă în pădure singur fiind izolat de modernism, ai găsi logica, că este inutil să îți pui un cercel, știind că nu ești vizualizat de nimeni, și nu ai cui să iesi în evidență, sau să faci parte dintr-o lume a modei, dacă acea lume nu există în acea pădure.

| Sonia822 a răspuns:

Pai..eu, personal, cand vad asa ceva, ma gandesc ca n-are grija de imaginea sa exterioare. Ca nu e demn de incredere, in sensul ca nu mi-as da intr-o banca banii pe mana lui.
M-as gandi ca are o latura feminizata, doar femeile poarta cercei pentru a se infrumuseta.
M-as gandi ca e ceva genetic, femeila au cromozomul XX, barbatii XY. Conform tuturor studiilorm, barbatii feminizati (mai ales homosexualii) au unul din segmentele ce compun Y inexistent, sau mai scurt.
M-as gandi ca are un comportament sexual inadecvat, pentru ca un pierce in limba spune muuulteeee...
M-as gandi ca e o persoana neincrezatoare in sine, care vrea cumva, din diverse motive sa atraga atentia, sa fie unic, sa fie auzit, si atunci hopa surub
Sau m-as duce in extrema cealalta, m-as gandi ca e o fire rebele, care vrea sa arate tuturor ca ii doare in cot de parerea lor, vrand sa epateze cumva, asumandu-si eventuale comentarii deplasate, cersind cumva dupa ele fiind dispus sa le combata, sa arate ca are aptitudini de leader.
M-as gandi ca in spatele surubului din limba se poate ascunde un adevarat maniac un adevarat maniac
M-as gandi ca nu l-ar primi in armata, politie, etc si ca ar fi cazul sa le scoata repede, sa nu-i ramana semn. Dne fereste sa-i treaca prin cap sa-si faca si un tatuaj, ca o sa aranjeze chipsuri la raft toata viata

| SorinSelaru explică (pentru Sonia822):

Mulțumesc pentru răspunsul sincer și bine articulat!

| Justme1997 a răspuns:

In sprânceană e ok dar cel din limba pare exagerat. Am citit ca si strica smalțul dinților.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ar trebui o parere specială? E treaba lor.

| morfeo a răspuns:

Handicapati.